Advert

“KIDEM TAZMİNATINDAN ELİNİ ÇEK“

“KIDEM TAZMİNATINDAN ELİNİ ÇEK“
“KIDEM TAZMİNATINDAN ELİNİ ÇEK“ Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

         

            Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen ve Meclis gündemine getirilecek olan “Kıdem tazminatının ortadan kaldırılmasına” yönelik yasa teklifin geri çekilmesini istedi.

Kıdem tazminatı yasasının daraltılmasının değil, işçiler lehine değiştirilmesi gerektiğini belirten Kaya, “Kıdem tazminatı alabilmek için 1 yıl koşulu kaldırılsın, 1 yıldan az kıdemi olan işçiler de kıdem tazminatı alabilsin. İflas durumunda işçi alacakları ilk sırada yer alsın. Belli süre aynı işyerinde çalışan işçiye istifa halinde de kıdem tazminatı ödensin. Sigortasız işçi çalıştırmanın cezası artırılmalı, işverenin bu konudaki cesaretini kıracak yasal düzenlemeler yapılmalı. Sendikalı olma hakkını kullanan işçilerin işten atılması yasaklanmalı. Sendikasız çalıştırma yasaklanmalı.” Dedi.

Kıdem tazminatının yok edilmek istenmesiyle AKP Hükümeti kimden yana olduğunu bir kez daha gösterdi diyen Kaya, “AKP Hükümeti çıkardığı tüm yasalarla 'patronların partisi' olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor“ dedi. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKKUŞ GALİBİYETE ODAKLANDI
AKKUŞ GALİBİYETE ODAKLANDI
SINAVLAR ERTELENDİ
SINAVLAR ERTELENDİ