Advert

KİBAR’LIK YAPMADI!

KİBAR’LIK YAPMADI!
KİBAR’LIK YAPMADI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Fatsa’da siyanürle altın aranması işine tepki gösterenleri dışarıdan gelen bazı yabancıların tahrik ettiğini ileri süren Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’a olan tepkiler dinmiyor.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Ünye’de yayınlanan yerel bir tv kanılına verdiği demeçte “dışarıdan gelen yabancıların maden işini kaşıdıklarını” söylemesi yeni bir tartışma başlattı.

Özellikle sosyal medyada Başkan Kibar’a sert tepki gösteren yüzlerce kişi, bu yabancı kişilerin kim olduğunu açıklamasını istedi.

Fatsa Doğa ve Çevre Derneği Başkanı Zeki Odabaş da Başkan Kibar’a tepki göstererek, “Fatsa’daki yabancılar kimlerdir bunu kamu oyunda açıklamaz iseniz sizlere de artık kimsenin güveni kalmadığını göreceksiniz. Sayın başkan o yabancılar dediğin İngiliz, Kanadalı firmalar ve onlarla işbirliği yapan yerli işbirlikçileri olmasın sakın” dedi.

Hodri meydan!

Odabaş, Fatsa Belediye Başkanı Ethem Kibar’a yeni analizler için hodri meydan diyerek şu açıklamayı yaptı:

“Gel öyle 30 yıldır faaliyette bulunan maden sahalarını bırak biz kendi maden sahamıza bakalım ve şu işlemi yapalım. Mehmet Hocamın başkanlığında Fatsa Kaymakamlığı, Fatsa Belediyesi, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası, maden sahasının bir yetkilisi hatta Ordu Valiliği İl Çevre Müdürlüğünden bir yetkili ile birlikte oluşturulacak komisyon marifeti ile koordinatları bizde mevcut olan maden sahası ve çevre yerlerden yeniden numuneler alıp analize gönderelim ve gerçekler bir kere daha meydana çıksın. Fatsa insanımıza yapacağınız en güzel iş bu olur. Madem ki bize inanmıyor hala madeni savunuyorsunuz görelim bakalım kim haklı?” Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ordu Ülkü Ocaklarından önemli proje
Ordu Ülkü Ocaklarından önemli proje
YARIM DÜZİNE BERABERLİK!
YARIM DÜZİNE BERABERLİK!