Advert

Kentsel dönüşüm esnafa soruldu!

Kentsel dönüşüm esnafa soruldu!
Kentsel dönüşüm esnafa soruldu! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin gündeme getirdiği ve ilk olarak Altınordu ilçesi Yeni Mahalle’de bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nde uygulanacak olan Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili esnaf ve vatandaşlarla görüşmeler devam ediyor.

Mimar ve Kentsel Dönüşüm Uzmanı olan Nihat Şen’in destekleriyle vatandaşların talep ve görüşleri dikkate alınarak hayata geçirilecek proje, ilk olarak Altınordu ilçesi Yeni Mahalle’de bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nde uygulanacak.

Korona virüs tedbirleri nedeniyle gruplar halinde düzenlenen toplantılarda sanayi esnafıyla bir araya gelen Nihat Şen, kentsel dönüşüm sürecine dair bilgilendirmede bulunuyor. Düzenlenen toplantılarda yeni sanayi sitesi yapılıncaya kadar esnafın yerinden edilmeyeceği, iş kaybına izin verilmeyeceği ve esnafa hak mağduriyeti yaşatılmayacağına dikkat çekiliyor.

'Vatandaşın gönül rızasını alarak onları mağdur etmeden ve onların malının değerine değer katabilecek bir dönüşüm modellemesini Ordu’da hayata geçirmeyi arzu ediyoruz' diyen Mimar ve Kentsel Dönüşüm Uzmanı Nihat Şen, "Sizlerle istişare etmeden, düşüncenizi almadan, topluma kentsel dönüşümün ne olduğunu anlatmadan böyle bir projeyi hayata geçirmemiz mümkün değil." dedi.

Öte yandan Yeni Mahalle’de bulunan Küçük Sanayi Sitesi’ndeki bazı esnafların gidecekleri yerde aynı işi yapamayacakları için kentsel dönüşüme karşı oldukları belirtildi.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi