Advert

Kaya sansarı koruma altına alındı

Kaya sansarı koruma altına alındı
Kaya sansarı koruma altına alındı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ünye İlçesi Kaledere Mahallesinde duyarlı vatandaş Birol Güler tarafından bulunan yaralı Kaya Sansarı, Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği’nce tedavisi yapılmak üzere koruma altına alındı.

Birol Güler adlı duyarlı vatandaş ,trafik kazası sonucu yaralandığı tahmin edilen bir sansar buldu. Yaralı sansarı hemen Ünye Orman İşletme Müdürlüğü, Nöbetçi Santral görevlisi Selim Ataoğlu’na teslim etti. Ataoğlu da durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım’a bildirdi. Daha sonra Yıldırım, yaralı Kaya Sansarını Özel Canik Veteriner Kliniğine götürdü. Burada Veteriner Hekim Sibel Koyunoğlu tarafından ilk müdahalesi yapılan Kaya Sansarının ayağında parça kırıklar olduğu tespit edildi. İç kanamayı önleyici iğne ve vitamin takviyesi yapıldı. Kaya Sansarı daha sonra bakım ve tedavilerinin tamamlanması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğince veteriner hekim kontrolüne alındı.

Yaralı Kaya Sansarı gerekli bakım-rehabilitasyon süreci tamamlanıp tamamen iyileştikten sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI