Advert

Kasapoğlu'ndan İmmün Plazma çağrısı

Kasapoğlu'ndan İmmün Plazma çağrısı
Kasapoğlu'ndan İmmün Plazma çağrısı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu; "koronavirüs geçirmiş, gerekli şartları taşıyan vatandaşlarımızı plazma bağışı yapmaya davet ediyorum." dedi.

Covid-19 salgınında immün plazma tedavisi, koronavirüs hastalarının sağlıklı günlerine geri dönmesi için etkin tedavi yöntemlerinden biri olarak kullanılmaktadır. İmmün plazma tedavisinde iyileşmiş koronavirüs hastalarının kanında oluşan antikorlarla aktif rahatsızlığı bulunan kişilerin tedavisi amaçlanıyor.

"İhtiyaç duyuluyor"
Ordu İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde İmmün Plazma Bağış ve Koordinasyon Merkezi açıldığını söyleyen Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi Ordu’da da koronavirüs tedavisi gören hastalar için immün plazma bağışına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tedavi yönteminde iyileşen hastaların kanında oluşan antikorlar tespit edilerek aktif enfeksiyon geçiren hastalar için tedavi olarak kullanımı amaçlanıyor. Bu nedenle koronavirüs geçirmiş, gerekli şartları taşıyan vatandaşlarımızı plazma bağışı yapmaya davet ediyorum” dedi.

İmmün Plazma Tedavisi hakkında bilgi almak ve bağışta bulunmak isteyen vatandaşların Ordu İl Sağlık Müdürlüğü İmmün Plazma Bağış ve Koordinasyon Merkezinin 0 452 223 33 42 numaralı telefonunu aramaları gerekiyor.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI