Advert

KAHVECİLER, VALİ'YE DERT YANDI!

KAHVECİLER, VALİ'YE DERT YANDI!
KAHVECİLER, VALİ'YE DERT YANDI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Koronavirüs salgını süreci başladığından bu yana tam 7 aydır dükkanlarında oyun oynatamayan kahvehaneciler, Ordu Valisi Tuncay Sonel'i ziyaret ederek kahveci esnafının sorunlarını anlattılar.

Ordu Kahveciler ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Ordu Valisi Tuncay Sonel'i ziyaret etti.

Başkan Korkmaz, ziyareti değerlendirerek; "Valimize bir ziyaret gerçekleştirdik. Kahveci esnafının sorunlarını dile getirdik.İnşallah çözüm bulunur.kendilerine çok teşekkür ederiz." dedi.

"7 aydır mağduruz"

Kahvehanelerde okey, tavla, oyun kâğıdı, bilardo gibi oyunların halen oynatılmamasına izin verilmediğini hatırlatan Korkmaz; "Kahvehanelerde oyun oynatılmadığı zaman açık kalmasının da bir anlamı kalmıyor. Zaten birçok esnaf arkadaşımız kapatmak zorunda kaldı. Çünkü hiçbir gelir olmadan vergi, elektrik, su gibi giderleri oluyor. Şuan kahveci esnafı çok zor durumda. Gerekli tedbirler alınmak suretiyle kahvehanelerimizin tamamen normalleşmesini istiyoruz. 7 aydır mağduruz. Artık kazanç bir yana günü bile kurtaramıyoruz. Oyunların serbest bırakılmasını istiyoruz." dedi.

"Dayanacak gücümüz kalmadı"

Koronavirüs salgınından en fazla mağdur olan esnafın kahvehane işletmecileri olduğunu aktaran Korkmaz, sözlerini şöyle tamamladı; "Esnaflarımızın mağduriyetleri giderilmeli. Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Esnafımıza kira yardımı yapılması, esnafımızın yanında çalışanlarının ekonomik olarak mağduriyetlerinin giderilmesi, birikmiş olan elektrik, su, doğalgaz faturalarının yıl sonuna kadar ertelenmesi, esnafımızın kapalı kaldığı süre boyunca ödemekle yükümlü olduğu SGK primleri ve vergilerin devletimizce ödenmesini ve tüm kredi borçlarının yıl sonuna kadar faizsiz olarak ertelenmesini istiyoruz."

Ordu Hayat/Adnan Alparslan

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GERÇEK REKORTMENLER!
GERÇEK REKORTMENLER!
GÜNDE 5 GRAM İYOT
GÜNDE 5 GRAM İYOT