Advert

“KAHVECİ ESNAFINI ÖLDÜRMEYİN!”

“KAHVECİ ESNAFINI ÖLDÜRMEYİN!”
“KAHVECİ ESNAFINI ÖLDÜRMEYİN!” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Meclis’te düzenlediği basın toplantısında pandemide oyun oynanması yasaklanan kahvehane işletmecilerinin canına tak ettiğini ifade etti ve bu durumun acilen çözülmesi gerektiğini belirtti.

Benzer durumdaki birçok sektör faaliyetdeyken, kahvehanelere izin verilmemesini eleştiren Milletvekili Adıgüzel, “Sayın Genel Başkanımız da ifade etmişti; tek kullanımlık kağıtlarla girişlerde hijyen, sayı ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek bu sektöre izin verilmelidir” dedi.

Ücretsiz internet

Basın toplantısında uzaktan eğitim için en az 80 liralık internet aboneliği parası gerektiğini de hatırlatan Adıgüzel, “Anayasa gereği devlet eğitim hakkını eşit ve parasız sağlamak zorundadır. Bu nedenle pandemi sürecinde eğitim yapılan evlere ücretsiz internet sağlanmalıdır” diye konuştu.

Pandemi sürecinde yaşanan sıkıntılara da dikkati çeken milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, şöyle devam etti;

“Ayrıca, Covid-19 la ilgili hastanelere başvuran bazı vatandaşlarımız sigorta ile ilgili ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, Yeşil Kart ne olursa olsun tüm vatandaşlarımızın nüfuz cüzdanı ile gerekli sağlık hizmetini alması gerekir. Yüksek risk altında olan tüm hemşiresinden, ambulans şoförüne kadar tüm sağlık çalışanları ve ailelerinin test yaptırmakta sıkıntı çekmemesi gerekir. İhtiyaç duydukları an test yaptırabilir olmaları sağlanmalıdır. Aynı şekilde evlerinde Covid hastası bulunan izolasyondaki aile bireyleri zorunlu test kapsamına alınmalı ve rutin aralıklarla testten geçmelidir. Pandemi nedeniyle bazı önemli ilaçlar bulunamıyor. İlaçların temini ve kolaylıkla hastanın eline ulaşması için gereğinin yapılması da acil bir gündemdir.” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV