Advert

“KADERİMİZ OLAMAZ”

“KADERİMİZ OLAMAZ”
“KADERİMİZ OLAMAZ” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Yeşil Sol Parti’nin Giresun, Trabzon ve Ordu İl Örgütleri ortak bir açıklama yayımlayarak; “Bölgede meydana gelen her yağışın sonucunda yaşadığımız can ve mal kayıpları kaderimiz olamaz.” dedi.

Yeşil Sol Parti, Doğaya müdahalenin felaketlere yol açtığının belirterek, şu açıklamalarda bulundu; “Yıllardır doğayı tahrip eden HES projeleri ve uygulamalarıdır. Ayrıca iktidarın bir hizmetmiş gibi “her eve bir yol” getirme anlayışı bu felaketin diğer nedenlerindendir. Bölgede yol yapımı için kesilen her ağaç doğanın dengesinin bozulmasına neden olduğu gibi, yoğun yağışların felakete dönüşmesine de neden olmaktadır.”

Yeşil Sol Parti’den yapılan açıklamada alınması gereken önlemler şu şekilde sıralandı: Sırf rant ve kar hırsıyla dere yatakları ve kenarlarında yapılaşma faaliyetlerine son verilmelidir. HES projeleri durdurulmalı ve yanlış kentleşme politikalarından vazgeçilmelidir. Bölgede yağışların felakete dönüşmemesinde “can simidi” olan ağaçların kesiminin önüne geçilmelidir. İktidar, yıllardır doğamıza rant gözüyle bakan, ekosistemi yıkan, talancı anlayışından derhal vazgeçmelidir.”

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI