Advert

İYİ Kİ VARSIN CUMHURİYET...

İYİ Kİ VARSIN CUMHURİYET...
İYİ Kİ VARSIN CUMHURİYET... Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı çerçevesindeki etkinlikler, diğer 80 ilde olduğu gibi Ordu'da da coşkuyla gerçekleştirildi.

Cumhuriyetin 97. yıldönümü kutlandı

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı çerçevesindeki etkinlikler, 28 Ekim günü Atatürk Anıtı’nda yapılan çelenk koyma töreni ile başladı.

Vali Tuncay Sonel, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler ve protokol mensupları katılımıyla başlayan törende, Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunuldu. Atatürk Anıtı'ndaki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

"Atatürk'ü şükranla anıyoruz"

Tebrikat Töreni sonrası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıldönümü dolayısıyla günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel; "97 yıl önce bugün Kurtuluş Savaşımızın zirvesi olan Cumhuriyet, tarihteki yerini almıştır ve sonsuza dek alacaktır. Cumhuriyetimizin teminatı, birlik ve beraberliğimizdir. Bu toprakları vatan yapan ecdadımızı, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi sizlerin huzurunda bir kez daha rahmetle, şükran’la, minnetle ve saygıyla anıyoruz." dedi.

"Çıtayı daha yükseğe çıkaracağız"

Vali Sonel, konuşmasının son bölümünde ise, “Ordu’da Bakanlık yapmış değerli bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Milletvekillerimizle, Ordu’nun içeride ve dışarda yetiştirmiş olduğu siyasetçileriyle, iş dünyasındaki, akademi dünyasındaki, tıp dünyasındaki değerleriyle kısacası kocaman ‘Ordu Ailesi’yle ilimizde çıtayı daha yükseğe çıkaracağız” diyerek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıldönümünü bir kez daha kutladı.

Cumhuriyet Bayramı kutlama programı çerçevesinde; dün akşam saat 19.00'da, Online Kent Orkestrası Konseri, Ayışığı Otoparkında Lazer ve Havai fişek gösterisi ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıldönümü münasebetiyle 97 adet dilek feneri havaya bırakma etkinlikleri gerçekleştirildi.

Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTINORDU BELEDİYESİ'NDEN ÖNEMLİ FARKINDALIK
ALTINORDU BELEDİYESİ'NDEN ÖNEMLİ FARKINDALIK
Yeni otogarın hatları belli oldu!
Yeni otogarın hatları belli oldu!