Advert

İSTİFAYA KADAR MÜCADELE!

İSTİFAYA KADAR MÜCADELE!
İSTİFAYA KADAR MÜCADELE! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Tabip Odası Başkanı Dr. Ali Coşkun, TTB Merkez Konseyi Başkanlığına seçilen kişiden dolayı olan rahatsızlıklarını tekrarlayarak, "yönetimin Türkiye Cumhuriyeti'nin temel ilkelerine sadakatle bağlı ve liyakat sahibi hekimler tarafından oluşturulması için tüm gücümüzle çalışacağız." dedi.

"Ordu Tabip Odası olarak, Türk Tabipler Birliği'nin Merkez Konseyi Başkanlığına seçilen kişi nedeniyle oluşan rahatsızlığı ve bu durumu kabul edemeyeceğimizi ortaya koyup, bunu Türk Tabipler Birliği'nin Merkez Konseyi Başkanlığına yazılı uyarı şeklinde ileten ve buna ülkemizde öncülük eden ilk Tabip Odaları arasında yer almanın haklılığını ve gururunu yaşamaktayız. Ordu Tabip Odası'nın tarihindeki en hassas dönemde yönetim kurulu olarak görev almamızın, olaylara yön vermemizin ve tarihsel sorumluluğumuzun farkındayız. Türk Tabipler Birliği'nin merkez yönetiminin azınlıkta olan ve ulusal bütünlüğümüzle uyuşmayan, asla kabul edemeyeceğimiz bir grup tarafından değil, hekimlerin çoğunluğunun iradesini temsil eden, Türkiye Cumhuriyeti'nin temel ilkelerine sadakatle bağlı ve liyakat sahibi hekimler tarafından oluşturulması için tüm gücümüzle çalışacağız.

"Tıbbiyeli Hikmet'ler lazım"

Hekimler olarak mücadelemizin, 1953 yılında kurulan Türk Tabipler Birliği'nin tüzel kişiliğine karşı değil, Türk Tabipler Birliği'nin içerisinde istemediğimiz ve oy vermediğimiz halde yönetimi ele geçiren, ulusal birlik ve beraberliğimizle uyuşmayan mevcut merkez konseyi yönetimine karşı olması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle meslek odamızın, her zamankinden daha çok, tüm hekimlerimizin desteğine, Tıbbiyelilere ihtiyacı vardır. Tıbbiyeli Hikmet'lere ihtiyacımız vardır. Türk Tabipler Birliği'nin temsil ettiği değerli meslek grubumuzun, saygınlığına yakılır bir yönetime sahip olacağı güne kadar, bu konudaki çalışmalarımız, hiç ara vermeden Tıbbiyeli yüreğimizle devam edecektir."

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ZENGİN DAHA DA ZENGİNLEŞTİ"
Şişman görevinden istifa etti
Şişman görevinden istifa etti