İNŞAAT YAPMADAN BELEDİYEYE UĞRAYIN!

İNŞAAT YAPMADAN BELEDİYEYE UĞRAYIN!
İNŞAAT YAPMADAN BELEDİYEYE UĞRAYIN! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

İlçe genelinde inşaat çalışmalarının arttığına dikkat çeken Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için önemli uyarılarda bulundu. 

İnşaat konusunda yasal prosedürlerin yerine getirilmesi gerektiğini hatırlatan Başkan Tepe, “Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın belirlediği şartlar var. Vatandaşlarımız bu şartları belediyelerimiz aracılığıyla öğrenip yerine getirerek inşaat işlerine başlamalıdır. Kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyiniz. Herhangi bir eksikliğin saptanması durumunda vatandaşlarımız ağır cezai yaptırımlara maruz kalabiliyor. Belediye olarak bizler bakanlığın belirlediği hükümleri uygulamak zorundayız. Eğer biz de uygulamazsak bizler de suç işlemiş oluyoruz. İnşaat sürecinin başlangıcından itibaren vatandaşlarımız belediyemizle irtibat halinde olurlarsa sorunsuz bir şekilde çalışma yürütebilirler. Belediyemizin İmar ve Şehircilik Müdürlüğü sağlıklı bir şekilde yönlendirme yapmak için vatandaşlarımızın hizmetinde” dedi.

"Kırsalda yapılaşma hız kazandı"

Pandemi süreciyle birlikte gurbetten memlekete dönüşlerin hız kazandığını da saptadıklarını belirten Başkan Tepe, şunları söyledi; “Özellikle kırsal kesimlerde herkes evlerini tadilattan geçiriyor. Köydeki arsasına ev yapıyor. Çağrımızı gurbetçi hemşehrilerimize de yapmak istiyoruz. Çünkü kırsal alanlardaki arsaların birçoğu hisseli. Hissekârlardan muvaffakatname alınmadan başlanılan inşaatlar şikâyetler neticesinde bizlere bildiriliyor. Vatandaşlarımız en çok bu konuda bilgi eksikliğine bağlı olarak mağduriyet yaşıyor. Yeni başlanılacak her türlü yapıyla ilgili veya mevcut yapılarda gerçekleştirilecek büyütmeyle ilgili belediyemize başvuru yapılması gerekiyor."

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü kuruldu

Daha önce Fen İşleri Müdürlüğü içerisinde yer alan imar hizmetlerinin ilçe genelinde artan imar talepleri neticesinde ayrı bir birime dönüştürüldüğünü ifade eden Başkan Tepe, sözlerini şöyle tamamladı; “Geçtiğimiz ay belediye meclis toplantımızda aldığımız kararla İmar ve Şehircilik Müdürlüğünü kurduk.  Belediyemizde vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verme noktasında gerekli adımları kararlılıkla atıyoruz."

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ENGELLİ ÇALIŞTIRMA KOTASI % 6'YA ÇIKARILMALI"
Orbel akaryakıt istasyonu satıyor!
Orbel akaryakıt istasyonu satıyor!