Advert

İLKÜVEZ BARAJI‘NDA SU TUTULMASI

İLKÜVEZ BARAJI‘NDA SU TUTULMASI
İLKÜVEZ BARAJI‘NDA SU TUTULMASI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

 

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Ordu iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Ordu ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması, bölgede taşkın riskinin azaltılmasında ve tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde önemli rol oynamakta.

Ordu İlküvez Barajının tamamlanarak su tutulmaya başlanıldığının müjdesini veren DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, ‘Ordu İlküvez Barajı’ inşaatında çalışmaların tamamlanarak su tutulmaya başlanılmıştır. 20 Milyon TL maliyetli proje (2020 Fiyatlarıyla) ile İlküvez, Yoğunoluk, Devecik ve Kaynartaş Mahallerinin 2050 yılına kadarki ihtiyacı olan 2,42 hm3/ yıl su temini sağlanacaktır. Ordulu hemşerilerimize hayırlı olsun. ’dedi.

Ordu İlküvez Barajının temelden yüksekliği 41 metre olup 0,88 milyon mᶟ depolama hacmine sahiptir. Önyüzü beton kaplı kaya dolgu olarak projelendirilen İlküvez Barajı’nda tüm imalatlar tamamlanmış ve su tutulmuştur. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR