Advert

İLK HEYECAN!

İLK HEYECAN!
İLK HEYECAN! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'da yeni eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitim, anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda Koronavirüs tedbirleri alınarak dün başladı.

Okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde başlatıldı.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Ordu'nun da 19 ilçesinde ilkokul 1'inci sınıf ve anasınıfı öğrencileri, okullarında ilk derslerine girdi.

Yeni eğitim öğretim dönemi, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos'ta başlatılmıştı. Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül'de gerçekleştirilecek uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1'inci sınıflarda "1 gün yüz yüze eğitim" şeklinde olacak.

Uyum programı, okul öncesi eğitim kurumlarında 30'ar dakikalık 5 etkinlik saati olacak şekilde 1 gün, ilkokul 1'inci sınıflarda ise 30'ar dakikalık 5 ders saati ve aralarda 10'ar dakikalık teneffüsler olacak şekilde 1 gün üzerinden planlandı.

Öte yandan öğrenciler yüz yüze eğitime katılım konusunda zorunlu tutulmadığı için çok sayıda aile çocuğunu koronavirüs salgını nedeniyle okula göndermedi.

Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV