İLK AŞI SAĞLIK MÜDÜRÜNE

İLK AŞI SAĞLIK MÜDÜRÜNE
İLK AŞI SAĞLIK MÜDÜRÜNE Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu’da ilk aşamada 11 bin sağlık çalışanı aşılanacak

Ordu’da ilk Coronavac aşı uygulaması dün sağlık çalışanları ile başladı.

Çin merkezli Sinovac şirketinin ürettiği koronavirüs aşısı CoronaVac'a acil kullanım onayı vermesinin ardından, ilimizde de aşılama çalışmaları başladı. Ordu’da ilk aşıyı İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu oldu. 

İlk aşı sonrası bir açıklama yapan Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Aşılar tüm illere ve Ordu’ya dağıtıldı. Bizler bugün itibariyle tüm sağlık birimlerimize günlük kullanım miktarı kadar aşı dağıttık. Aile hekimlerimize, toplum sağlığı merkezlerimize, hastanelerimize dağıttık. Bu plan çerçevesinde az önce hemşire arkadaşımızın göstermiş olduğu şekilde aşı uygulamalarını başlattık“ dedi.

11 bin kişi aşılanacak

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, ilk partide Ordu’da sağlık ve sağlık sisteminde çalışan 11 bin kişinin öncelik olarak aşılanacağını da belirterek, “Devamında ise 65 yaş üzeri vatandaşlarımızı aşılayacağız. Tabi bu arada engelli, huzur evlerinde olan, bakım evlerinde olan, orada yaşayanlar ve çalışanlarını aşılayacağız. Yani süreç bu şekilde devam edecek arkadaşlar. İnşallah bizim hedefimiz aşı başarısını en üst seviyeye çıkararak sağladığımız bağışıklık ile bulaşmayı engellemiş olmak. Bu yüzden bizim sağlıkçılardan ve tüm vatandaşlardan isteğimiz bir an önce aşı olmalarıdır. Yani bizim MHRS, E-Nabız veya hastanelerde oluşturulan "Covid 19 Aşı Uygulama Birimine başvurarak randevu alıp bizim davet etmemizle beraber aşıları olmaya gelmeleri ve bu pandemi sürecini en iyi şekilde nihayetlendirmeyi hedefliyoruz. Ordumuza ve tüm Türkiye’ye hayırlı olsun inşallah” diye konuştu. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜRETİCİ DIŞINDA HERKES KAZANIYOR!
ÜRETİCİ DIŞINDA HERKES KAZANIYOR!
Şanlıtürk'e sürpriz doğum günü
Şanlıtürk'e sürpriz doğum günü