"İKTİDAR HALKIN YANINDA DEĞİL"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Fındık üreticisinin taleplerine kör ve sağır olan iktidar, yabancı sermayeye her türlü desteği vermekten çekinmiyor.

 

Torun, iktidara yüklendi

Milletvekili Seyit Torun, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın İtalyan şirketi Ferrero’ya 667 milyon TL teşvik verdiğini anımsatarak, iktidarı eleştirip; "Bu iktidar halkın değil, yabancı sermayenin yanındadır. Her fırsatta ‘yerliyiz ve milliyiz’ diyenlere sesleniyorum: Ne yerlisiniz ne de millisiniz” şeklinde konuştu.

 

“Yerli ve milli değilsiniz”

'Siyasi iktidar, Ordu ilimiz başta olmak üzere bölgedeki fındık üreticilerimizin tüm sorunlarına, haklı taleplerine kulaklarını kapatıyor ancak iş uluslararası sermayeye destek vermeye gelince imkânlarını seferber ediyor' diyen Torun, sözlerini şöyle devam etti; "Üreticimiz ‘fındık taban fiyatlarını yükseltin, zarar ediyoruz’ diyor, iktidar duymuyor. Üreticimiz, ‘Bizi tekelci, yabancı firmalara mahkûm etmeyin’ diye haykırıyor, iktidar duymuyor. Fındık üreticisinin taleplerine kör ve sağır olan iktidar, yabancı sermayeye her türlü desteği vermekten geri durmuyor. Her fırsatta ‘yerliyiz ve milliyiz’ diyen iktidara sesleniyorum: Ne yerlisiniz ne de millisiniz. Üreticimizi unuttuğunuz gibi yerli fındık firmalarımızı da görmezden geliyorsunuz. Ferrero’ya verdiğiniz desteğin binde birini, yerli firmalarımıza sağlamıyorsunuz. Yerli şirketlerimiz tek tek kapanıyor, engel olmuyorsunuz, onlara teşvik vermiyorsunuz. O yüzden şunu söylüyoruz: Bu iktidar halkın değil, üreticinin değil, sermayenin yanındadır."

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 yaş üstü aşılanıyor!
90 yaş üstü aşılanıyor!
CKD’den “Su Bilinci Kampanyası”
CKD’den “Su Bilinci Kampanyası”