Advert

"İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ OLUMSUZ ETKİLEYECEK"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

İklim değişikliğinin fındık yetiştirilen bölgelere olumsuz etkilerinin olacağına yönelik rapor hakkında açıklama yapan Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “Rapor bir sonuçtur, önemli olan iklim değişikliğini tetikleyen nedenlerin ortadan kaldırılmasına yönelik çözümlerdir” dedi.

 

UTZ Fındık Programı adına, Ekologos Sürdürülebilirlik Araştırma birimi tarafından hazırlanan ve basına yansıyan “Fındık, İklim Değişikliği ve Çevresel Etkileri Türkiye Raporu” değişen iklimin etkileri hakkındaki raporu değerlendiren EMEP İl Başkanı Hikmet Poyraz, “Rapora göre 250 metre yüksekliğe kadar olan yerlerde fındık üretimin sorunlar yaşanacağını ve üretim alanlarının doğudan batıya kayacağı vurgulanmakta. Bu sorun yalnızca fındıkta yaşanmayacak. Tüm tarım ürünlerinde yaşanacak. Özetle, tüm canlılar iklim değişikliğinden olumsuz etkilenecek.” dedi.

İklim değişikliğinin önemli bir sorun olduğunu vurgulayan Poyraz, "Ekolojik dengenin alt üst edilmesi iklim değişikliğini hızlandırıyor. Ormanlar, tarım arazileri yok ediliyor. Karbon salınımı artıyor, her taraf betonlaştırılıyor. Bu olumsuzlukların devam ettiği dünyada iklim değişikliği bir sonuçtur." diyerek sözlerini tamamladı.

Haber merkezi

            

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV