Advert

"İKAMETGÂHINIZI KABADÜZ'E ALIN"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, "Kabadüz'e ciddi yatırımlar yapıldı. Daha büyük yatırımların gerçekleşmesi için nüfusumuzun artması lazım. Tüm hemşehrilerimiz ve 7-8 ayını ilçemizde geçiren vatandaşlarımızdan ikametgâhlarını Kabadüz'e almalarını rica ediyorum." dedi.

Başkan Kaya'dan nüfus seferberliği çağrısı

Kabadüz'ün nüfusunun 7 bin civarlarında görünmesine karşın 100 bin Kabadüzlü olduğunu aktaran Başkan Kaya, doğalgaz ve daha birçok yatırım için Kabadüzlülere ikametgâh taşıma çağrısında bulundu.

"Daha çok yatırım için"

İlçenin daha çok yatırım alması için vatandaşlara ikametgâhlarını Kabadüz'e alma çağrısı yapan Kaya, şunları kaydetti; "Kabadüz'ün nüfusu 7 bin değil, 100 bin. Bütün hemşehrilerimizden rica ediyorum. İlçemizde 7-8 ay oturduğu halde ikametgâhı başka yerde olan vatandaşlarımızın ikametgâhını Kabadüz'e aldırmalarını istiyorum. 100 bin kişilik bir nüfusumuz olmasına karşın 7 bin kişi ile 100 bin kişiye hizmet etmeye çalışıyoruz. Elimizden geldiği kadar da sıkıntı olmadan hizmet ediyoruz. Doğalgaz, toplu konut, ulaşım ve diğer yatırımların daha hızlı ve rahat bitirilebilmesi için, daha rahat bir yaşam tarzı sağlayabilmek ve çocuklarımızın geleceği için nüfus artışının yüksek olması lazım. Kabadüz halkından nüfusumuzun artması için seferberlik yapmalarını istiyorum. Yatırımların artması ve ilçenin gelişimi oya değil, kesinlikle nüfusun artışına bağlıdır. Kabadüzlü hemşehrilerimiz, bir seferberlik yapmalı ve bu seferberliğin içerisine de herkesin dahil olmasını istiyoruz. Bizde böyle bir seferberlik başlatıyoruz. Vatandaşlarımız, ikametgâhlarını Kabadüz'e alırlarsa, yol, su gibi köklü yatırımların yanı sıra daha büyük yatırımların da ilçemize gelmesini sağlarlar. Bizde elimizi taşın altına sokar, yükleri omuzlar götürürüz."

"Hep beraber ilçemize sahip çıkalım"

Nüfusun artması durumunda Kabadüz'ün daha çok yatırım alacağının altını çizen Başkan Kaya; "Bizim için şuan en büyük sorun nüfus kriterleri görünüyor. Sadece Kabadüzlü hemşehrilerimizin değil, bazı dönemlerde yaylalarda kalan vatandaşlarımızın da ikametgâhlarını ilçemize almalarını rica ediyorum. Bu sayede onlar da bu yatırımlardan faydalanmış olacaklar. Biz dışarıdan taşıma istemiyoruz. Zaten taşıma suyla değirmen dönmez. Bölgedeki vatandaşlarımız ikametgâhlarını alsa bize yeter. Hemşehrilerimizden memleketlerini sevme duygusuyla ikametgâhlarını Kabadüz'e almalarını istiyorum. Hep beraber ilçemize sahip çıkalım." diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAŞLARIN YOKSA, YÜZÜNDE YOK
KAŞLARIN YOKSA, YÜZÜNDE YOK
Hüseyin Baş:
Hüseyin Baş: "Abdülhamit ne ise Atatürk o değildir*