Advert

İDARECİ-SEN

İDARECİ-SEN
İDARECİ-SEN Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Türk Sağlık-Sen, Sağlık Müdürlüğündeki atamaları eleştirerek, “atamalarda ehliyet, liyakat ve adalet değil, malum-senli olmak önemli” denildi.

Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin, “Kamuda ehliyet ve liyakat uzun süredir dile getirdiğimiz ve dikkat edilmez ise faturasını millet ve devlet olarak çok ağır ödediğimiz bir meseledir. Biz Türk Sağlık-Sen olarak yönetici atamalarında beklentimizin ehliyet, liyakat ve adalet olduğunu belirtmiştik. Hiç kimsenin değil devletin ve milletin adamı olmayı şiar edinmişlerin atanması gerektiğini dile getirmiştik” hatırlatmasında bulunarak şunları söyledi;

Her sendika yöneticisine bir makam

“Fakat görüyoruz ki, Ordu İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı yönetici atamalarında bunların hepsini es geçerek malum-sen’de yönetici olsun da nasıl olursa olsun demiştir. Malum-Sen’in Ordu Şubesindeki her yöneticisine bir makam verilmiş, yetmemiş bu ulufeden bazı sendikacıların eşleri de yararlandırılmıştır. Yapılan 100’e yakın idarecilerin tamamı Sağlık-Sen üyelerinden yapılmıştır.

İkinci koltuk

Malum-Sen’lileri yönetici yaparak bu oluşumun tam anlamıyla İdareci –Sen’e çevrilmesi bu işin nasıl kokuştuğunu göstermektedir.

Ordu’da 6000 sağlık çalışanı arasında hiç liyakat sahibi yok mudur da bu malum-sen’li yöneticilerin tamamına ikinci bir koltuk olarak devletin makamları sunulmuştur. Yoksa makamların gücüyle sendikacılık oynasınlar ve çalışanları bu gücü kullanarak üye yapmaya devam etsinler diye mi, bunlar yapılmıştır?

Huzur ve barış bozuldu

Nereden tutsanız elinizde kalan bu işlerle Ordu’da sağlık alanında huzuru ve çalışma barışı tamamen yok edilmiştir. Bunu yapanların vebali büyüktür. Böyle bir düzeni kurarak Allah’tan korkmayıp, kuldan utanmadıklarını cümle aleme ilan etmişledir ama bizim derdimiz Türk milleti ve devletidir.

Sessiz kalmayacağız!

Bu büyük devletin makam ve mevkilerinin bazıların elinde oyuncak olmasına asla sessiz kalamayız. Millete hizmet yerine Malum-Sen’e yardım için tahsisine sessiz kalamayız. Yapılanları Ankara’da bakanlık başta olmak üzere tüm yetkili mercilere ileteceğiz. Birlik ve beraberliğin Ordu’da nasıl ateşe atılıp yok edildiğini göstereceğiz.” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV