Advert

"HUKUK, ELBİRLİĞİ İLE KATLEDİLİYOR!"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Anayasa Mahkemesi’nin milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu hakkında verdiği kararının “yerindelik denetimi kapsamında kaldığı” gerekçesiyle, yeniden yargılamaya yer olmadığına karar vermesine bir tepki de Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz'dan geldi.

Yerel mahkemenin Anayasa mahkemesinin kararını tanımadığına değinen Poyraz, "Adalet mülkün temeli. Temel yıkılıyor hepimiz altında kalacağız!" dedi.

Kim takar Anayasa Mahkemesi'ni!

'Anayasa Mahkemesi hak ihlali kararı verip yeniden yargılama yapılmasına hükmediyor, mahkeme Anayasa Mahkemesi kararını takmıyor, kararım karar diyor' diyen Av. Poyraz, sözlerine şöyle devam etti; "Anayasa m.153/son hükmü şöyle "Anayasa Mahkemesi kararları Resmi Gazetede hemen yayımlanır ve yasama, yürütme ve yargı organlarını, idare makamlarını, gerçek ve tüzel kişileri bağlar." İmamın "Tükürürüm böyle kararın içine" dediği yerde cemaatin -pardon- mahkeme heyetinin kararı "takmam Anayasa Mahkemesi'ni" şeklinde olur. HSK'nın ipi yürütmenin, mahkeme heyetinin ipi de HSK'nın elinde. Başka ne beklenirdi ki! Yargı o derece siyasallaştı ki bunu en son Baro seçimlerinin ertelenmesinde gördük. Barolar seçim yapamaz, siyasi partiler ve sendikalar yapabilir! Bunu kim eşit ve adil bulabilir? Burası Türkiye. Elbirliği ile hukuk katlediliyor. Suçlular sadece katledenler değil aynı zamanda sessiz kalanlar. Yani hepiniz, hepimiz. Adalet mülkün temeli. Temel yıkılıyor hepimiz altında kalacağız!"

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV