Advert

HES ŞANTİYESİ YIKILDI

HES ŞANTİYESİ YIKILDI
HES ŞANTİYESİ YIKILDI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Korgan ilçesinde yapılmak istenen HES için direnen Çiftlik Mahallesi halkı şirketin şantiyesinin yıkılmasını sağladı.

Korgan'dan sevindiren haber!

 

Korgan Çiftlik Mahallesi’nde Balamir HES için şantiye kurmak isteyen şirketin çalışmasını üç kez durduran halk, hukuksal ve fiili mücadelesi sonucu şantiye yıkılmak zorunda kalındı.

"İşin peşini bırakmayacağız"

HES'e karşı mücadele verenlerden Avukat İsmail Topçuoğlu, 'halkımız fiili olarak mücadele ederken hukuksal yolları boş bırakmadık', diyerek şunları söyledi: “HES’le ilgi Ordu Çevre Derneği’nin katkıları büyük. Bize fiili ve hukuksal konularda neler yapacağımızı mahalleye gelerek anlattılar. Hatta deredeki çalışmayı ilk olarak dernekten gelenlerin önerileri ve desteğiyle durdurduk. Jandarmaya tutanak tutturduk. Bu tutanak, bugün şantiyenin yıkılmasıyla sonuçlandı. Ama hala temkinliyiz. Şantiye yıkıldı diye işin peşini bırakmayacağız."

"Dere bizim canımız"

Çiftlik Mahallesi sakinlerinden Hamide Güney Salduz ise; "Sürekli tetikteydik. Şirketin dereye yönelik her hamlesini boşa çıkardık. Kadın, genç, yaşlı Çiftlik halkı deresine sahip çıktı. Birlikteliğin sonucunu gördük. Şantiyenin yıkılması Çiftlik halkının kararlı tutumundan kaynaklandı. Avukatımızın hazırladığı dilekçelerle hukuksal hakkımızı kullandık. Biz de gerekeni yaptık." dedi

Gülseren Topuz ise sadece haklarını istediklerini belirterek, " Deremize sahip çıktık. Dere bizim. Deremizi almak istediler, vermedik. Biz kimsenin malını istemiyoruz. Kavgamız, mücadelemiz hakkımızı korumaya yönelik" diye konuştu.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR