Advert

HES KODU ZORUNLULUĞU YAYILIYOR

HES KODU ZORUNLULUĞU YAYILIYOR
HES KODU ZORUNLULUĞU YAYILIYOR Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

İçişleri Bakanlığı yayımladığı iki genelgeyle, şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanacaklara ve otellerde konaklayacaklara HES kodu zorunluluğu getirdi.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine “Şehir içi toplu ulaşımda HES kodu sorgulama” ve “Konaklama tesislerinde HES kodu zorunluluğu” konulu iki ayrı genelge gönderdi. Genelgeye göre şehir içi toplu ulaşım araçlarında, kişiselleştirilmiş akıllı seyahat kartı kullanılan şehirlerde Hayat Eve Sığar (HES) kodu zorunluluğu getirildi. Genelge kapsamında, şehir içi toplu ulaşımda kullanılan ulaşım kartı ile HES uygulaması arasında gerekli entegrasyonlar sağlanacak. COVID-19 hastalığı tanısı konulan ya da temaslısı durumunda olan yurttaşlara ait varsa kişiselleştirilmiş seyahat kartları izolasyon süresi boyunca otomatik olarak askıya alınacak.

Müşteriler, kamu ve özel konaklama tesislerine gerekli HES Kodu sorgulaması yapıldıktan sonra kabul edilecek. COVID-19 tanısı konulduğu ya da temaslı olduğu tespit edilen kişiler “misafir izolasyon odalarına” yerleştirilecek. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV