Advert

HERCAİ’DEN ANAOKULU…

HERCAİ’DEN ANAOKULU…
HERCAİ’DEN ANAOKULU… Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Vali Tuncay Sonel’in girişimleri ile eğitime hayırseverlerin desteği sürüyor. 

 

Trabzonlu hayırsever iş insanı, dizi yapımcısı Banu Akdeniz, Ünye’de 10 derslikli Özel Eğitim Anaokulu yaptırılacak.

ATV’de yayınlanan “Hercai” dizisinin de yapımcısı olan hayırsever iş insanı Banu Akdeniz tarafından Ünye ilçesinde yaptırılacak olan 10 derslikli Özel Eğitim Anaokulu'nun yapım protokolü, Valilik Makamında, Vali Tuncay Sonel ,hayırsever iş insanı Banu Akdeniz ve İl Mili Eğitim Müdürü Mehmet Varlıgel tarafından imzalandı.

Şehit Eren Bülbül’ün ismi verilecek

Yapılacak olan anaokulunun Ordu için çok önemli olduğunu ve Özel Eğitim Anaokulu ihtiyacının da karşılanmış olacağını belirten Vali Tuncay Sonel, bu Özel Eğitim Anaokuluna, Trabzon'un Maçka ilçesinde 2017'de hain ve alçak teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül’ün isminin verileceğini söyledi. Vali Sonel, ”Banu Hanım gibi hayırseverlerin sayısının artmasını diliyoruz. Anaokulumuzda öğrenim görecek çocuklarımızın duası sizler için önemli olacak. Allah razı olsun” diye konuştu.

Hayırsever iş insanı Banu Akdeniz ise yaptığı konuşmada, “Rabbim bana böyle bir hayır yapmayı nasip etti. İnşallah çok güzel olur. Daha güzel şeyler yapmayı da nasip eder inşallah. Bugün imzalarımızı attık. Yakında temelimizi de atıp, okulumuzu hemen bitirmek istiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından, Ünye ilçesinde yaptırılacak olan 10 derslikli Özel Eğitim Anaokulu binasının protokolü, Vali Tuncay Sonel, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ve hayırsever iş insanı Banu Akdeniz tarafından imzalandı.

Ordu’nun Organik Bebeği “Hercai” Dizisinde Tanıtılacak

Protokol sonrası Vali Tuncay Sonel, Banu Akdeniz’e Ordu Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 52 kadın tarafından üretimi yapılan yöresel organik bebek hediye etti,  dizide tanıtılmasını istedi. 

Banu Akdeniz de yapılan çalışmayı çok beğendiğini ve takdir ettiğini ifade ederek, “Hercai”  dizisinde Ordu’daki kadınlar tarafından üretilen organik bebeklerin tanıtımına yer vereceğinin sözünü verdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV