HEM MODERN HEM DE ŞİRİN...

HEM MODERN HEM DE ŞİRİN...
HEM MODERN HEM DE ŞİRİN... Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Altınordu’da bölgenin en modern ve en büyük pazarı “Şirin Pazar” hizmete açıldı.

Altınordu Belediyesi bölgenin en modern ve en büyük pazarını şehre kazandırmanın mutluluğunu yaşıyor. Modern ve düzenli yapısıyla şehrin en çok tercih edilen yaşam alanlarından biri haline gelen Şirinevler Mahallesi’nde hizmete sunulan “Şirin Pazar” hem ürün çeşitliliği hem de fiziki yapısıyla Altınordu’nun yeni cazibe merkezi olacak.

Güvenli ve sağlıklı alışveriş

Şirin Pazarı diğer pazarlardan ayıran bir diğer önemli özelliği ise tamamen pandemi koşullarına uygun konsepti. Her türlü sosyal mesafe ve hijyen kuralları hesaplanarak hizmete sunulan Pazar güvenli alışveriş imkânı da sunuyor.

Ulaşım da bedava

Belediye pazardan yararlanmak isteyenler için de bedava ulaşım hizmeti de sunuyor. Altınordu Belediyesi önünden belirli saatlerde, pazara gidip alışveriş yapacak vatandaşlar için belediye tarafından tahsis edilen ücretsiz servis kaldırılıyor.

Yeni pazar yeri ilk gününde Altınordu Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürlerini de ağırladı. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in talimatıyla pazara giden ekip esnafı ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletip alışveriş yaptılar.

3 mahalleye hitap ediyor

Altınordu’ya yakışır modern bir pazarı şehre kazandırmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Aşkın Tören, kapalı pazarın açılmasının ardından tüm Altınordu’nun ve özellikle üç mahallenin buradan faydalanabileceğini kaydetti.

Yeni ve modern mekanlar

Şirinevler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Şirin Pazar’da yaşanan küçük çaplı değişiklik ile hem pazar alanın genişlediğini hem de daha konforlu ve güvenli bir pazar inşa ettiklerini ifade eden Başkan Tören; “Vatandaşlarımızın daha modern ve daha sağlıklı alanlarda alışveriş yapabilmelerine yönelik projelerimizi hayata geçiriyoruz. Halkımızın modern ihtiyaçlarını da dikkate alarak Şirin Pazar’da birtakım dokunuşlar yaptık. Pazarda özellikle ısınma problemini ortadan kaldırarak, sosyal alanları ve otoparkı olan modern görünümlü bir pazarı şehrimizin hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şirin Pazar ve diğer yapacaklarımızla Şirinevler Mahallesi’ni Altınordu’nun çekim merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

7 bin 100 metrekare kapalı alana sahip olan ‘Şirin Pazar’ da; çayhane, zabıta noktası, WC binası, 20 dükkânlık balıkçılar binası, 12 adet şarküteri dükkanı yer alıyor. Aynı zamanda pazarda 400 pazarcı tezgâhı yer alabilecek.

Yöre sakinlerinden teşekkür

Şirinevler Mahallesi’nin uzun yıllar süren Pazar isteğine son veren Belediye Başkanı Aşkın Tören’e mahalle sakinleri ve Pazar esnafı teşekkür etti. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Son dakika transferi!
Son dakika transferi!