HAYVAN OTELİNE BÜYÜK İLGİ!

HAYVAN OTELİNE BÜYÜK İLGİ!
HAYVAN OTELİNE BÜYÜK İLGİ! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Yaklaşık bir sene önce Mesudiye ilçesinde Başkan Güler’in girişimleriyle açılan “Hayvan Bakım Oteli ve İnek Kiralama Merkezi” besicilerin yüzünü güldürüyor. 200 büyükbaş kapasiteli otel, kış ayı geldiğinde şehre inen ya da il dışında yaşayıp da hayvanlarını bırakacak yeri olmayan vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor.

Besicilerin kış aylarında büyükbaşlarını bıraktığı bu otelde beslenen ve sigortalanan büyükbaşlar, vatandaşlar tarafından istendiği zaman geri alınıyor, aynı zamanda hayvan almak isteyen kişiler de buradan büyükbaş kiralayabiliyor. Otelde bakımları yapılan hayvanların sütünden elde edilen gilik peyniri, tulum peyniri, çökelek ve tereyağı gibi ürünler de Altınordu ilçesinde teleferik alt istasyonunda bulunan yöresel ürünler satış birimlerinde vatandaşlarla buluşturuluyor.

"Bakıyoruz, besliyoruz, kiralıyoruz"

Hayvancılığı kolay ve pratik hale getirmek için kurulan tesisin Ordu genelinde yaygınlaştırılacağına dikkat çeken Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler; "Mesudiye ilçemizde hayvan sahipleri kış ayının gelmesinden dolayı ya da il dışında yaşadıkları için hayvanlarına bakamayabiliyorlardı. Bu sorunu ortadan kaldırmak için Mesudiye’de bir merkez kurduk. Burada hayvanlarımıza bakıyoruz, besliyoruz, bahar aylarında ise sahiplerine teslim ediyoruz. Aynı zamanda büyükbaş isteyen vatandaşlarımıza da hayvan kiralayabiliyoruz." dedi.

"Çökelek, peynir, yağ yapıyoruz"

Tesis Sorumlusu Murat Güneysu ise; "Şu anda burada 170 tane hayvana bakıyoruz. Vatandaşın teslim ettiği hayvanların burada tüm bakımını ve beslenmesini yapıyoruz. Yine hayvanların sütünü de değerlendiriyoruz. Hem dışarıdan süt alıyoruz hem de kendi hayvanlarımızın sütünü sağarak işletmemizde değerlendiriyoruz. Bunları peynire, çökeleğe, tereyağına dönüştürüyoruz." diye konuştu.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
52 Orduspor'dan 2 takviye daha!
52 Orduspor'dan 2 takviye daha!
FATSA, PAPAKER İLE PRENSİPTE ANLAŞTI
FATSA, PAPAKER İLE PRENSİPTE ANLAŞTI