HAYVAN OTELİNDE YER YOK

HAYVAN OTELİNDE YER YOK
HAYVAN OTELİNDE YER YOK Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Mesudiye ilçesinde kurulan ve Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan “Mesudiye Hayvan Bakım Oteli ve İnek Kiralama Merkezi” çiftçilerden yoğun ilgi görüyor. Hayvancılığın merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Mesudiye bu otel sayesinde hayvancılıkta önemli yol kat etti. Özellikle yaz bitiminde gurbete dönen üreticilerin tercih ettiği otelde doluluk oranı yüzde 90 oldu.

Projenin Mesudiye için önemli olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler,  “Bu projemiz sayesinde ilçemizde hayvan yetiştirme oranları arttı. Geçtiğimiz yıllara oranla ilçede hayvancılık yüzde 25-30 oranında artış gösterdi. Bu sayede ilçemizde süt ürünlerinde de artışlar yaşandı. Projeyi başarı ile yürüten Belediye Başkanımız İsa Gül’e ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Kapasite artırılıyor

Hayvan Bakım Oteli ve İnek Kiralama Merkezi’ne gurbetçiler başta olmak üzere çevre ilçelerden yoğun talep olduğunu belirten Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, “özellikle kış mevsiminde tam kapasite ile çalışıyor. Şu an doluluk oranı yüzde 90 seviyelerinde. Biz de bu talepleri göz önünde bulundurarak 200 olan kapasitemizi yapacağımız ek takviyelerle 300-350’ye çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEMEMENSPOR'U ORDULULAR TAŞIYOR
MEMEMENSPOR'U ORDULULAR TAŞIYOR
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI