HAYALİ TOPLANTI, SAHTE TUTANAK!

HAYALİ TOPLANTI, SAHTE TUTANAK!
HAYALİ TOPLANTI, SAHTE TUTANAK! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Sağlıkçılar pandemi mücadelesi ile, başhekim skandallarla gündeme geliyor

 

Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Atila Gürgen, yeni bir skandal iddia ile daha gündeme geldi. Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, başhekim Gürgen’in, döner sermaye komisyonunu toplamadığı halde toplanmış gibi karar aldığını ileri sürdü.

İddiaya göre Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Atilla Gürgen Haziran dönemi için çalışanlara döner sermaye dağıtmama kararı alıyor.

Suç işlenmiş

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’in iddiasına göre de bu kararı Yönetmeliğe uygun hale getirmek için de pandemi nedeniyle toplanmayan döner sermaye komisyonunu toplanmış gibi yaparak kendi başına bir karar alıyor, sonra da karar alınmış gibi komisyon karar tutanağını sekreteryaya yazdırıyor. Bu kararı da komisyon üyelerine imzalamaları için elden sekreter ile gönderiyor.

Sağlıkçıların parasını müteahhitlere ödemiş!

Olay bundan sonra patlak veriyor. Bazı Komisyon üyeleri karara itiraz ederek imzalamıyor. Ancak başhekim bu itirazlara hiç kulak asmadan haziranda çalışanlara döner dağıtmıyor. İddiaya göre çalışanlara döner dağıtmayan başhekim bu paralar ile firmalara borç ödemesi yapıyor.

İtiraf etti

Esas tirajı komik olay Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’in iddiasına göre bundan sonra gerçekleşiyor. Olay bir şekilde savcılığa yansıyor. Başhekim yaptıkları savunmada komisyonu toplamadıklarını kabul ediyor ama gerekçe olarak pandemi sürecini gösteriyor. Olayı soruşturan yetkili bu açıklamaları hukuki ve mantıklı bularak Atilla Gürgen‘in yanında duruyor.

Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel TBMM’de düzenlediği basın toplantısında bu iddiaları ülke gündemine getirerek, şu soruları sordu:

“Hazirandan sonra Cumhurbaşkanlığımızca normalleşme dönemi kabul edilmedi mi? Niye komisyonu toplamıyorsunuz?  Komisyonu toplamadan toplanmış gibi evrak düzenliyorsunuz? Bu suç değil mi? Covidli hastalarla burun buruna çalışan Covidli hastaları tedavi eden pandemi hastanesindeki 8 doktoru gerekli önlemleri alarak bir araya getiremedin mi? Hastanede çok sayıda toplantı yapıyorsunuz ki Hazirandan sonra pandemi en ağır seyrettiği tüm aylarda bu komisyonu idarede odalarda topladığınızı biliyoruz.”

Adıgüzel TBMM’den seslendi

Sağlıkçıların sorunlarını da dile getirdiği TBMM'de düzenlediği basın toplantısına sağlık çalışanlarının giydiği tulumla katılan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, "Sağlıkçının hakkını verin" dedi.

Bir sandviçle çalışıyorlar

Adıgüzel, pandemi hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarının kullandığı koruyucu kıyafetleri giyerek yaptığı basın toplantısında, "Sağlık çalışanı arkadaşlarımız tüm günü bu kıyafet içinde geçirmek zorunda kalıyorlar. Bu bir savaşsa bu savaşın en büyük neferleri sağlık çalışanlarımızdır. Sağlıkçı arkadaşlarımız ailelerinden uzak kalmalarının yanı sıra daha birçok sıkıntıyı yaşamak zorunda bırakılıyorlar. Günde bir sandviçle sahada çalıştırılan filyasyon ekibi var. Tüm zor şartlar altında çalışan arkadaşlarımızın ek ödemeleri ve fazla mesai ücretleri neden verilmiyor? Artık yeter." Dedi.

Adıgüzel, sağlık çalışanlarının 9 aylık biriken hakedişlerinin yanı sıra 2020 yılı için ilave bir maaş ödenmesini istediklerini, bunu sadece kamu değil, tüm özel sektör için de talep ettiklerini dile getirdi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Son dakika transferi!
Son dakika transferi!