Advert

“Hatalar tekerrür ediyor!”

“Hatalar tekerrür ediyor!”
“Hatalar tekerrür ediyor!” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Pandemi, doğal afetler, yol, su ve diğer çalışmaların masaya yatırıldığı toplantıya telekonferansla katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, alınması gereken tedbirlere dair yetkililere yol haritası çizdi.

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatıyla Başkan Vekili Celal Tezcan koordinesinde Genel Sekreter Coşkun Alp, OSKİ Genel Müdürü Murat Us’la 19 ilçeden belediye başkanları, başkan yardımcıları ve yetkili personeller düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

“Irmak yatakları temizlenecek”

“Ülkemizde de pandemi biraz daha uzayacak gibi görünüyor. Bu nedenle ülkemiz ve ilimiz için alınması gereken tedbirleri bir an evvel almalı ve sorunu en az zayiatla atlatmaya gayret göstermeliyiz” diyen Başkan Güler, “Öncelikle sel, bölgemizin kaderi gibi görünüyor ancak yapacağımız çalışmalarla sele yönelik tedbir alabiliriz. Tarih değil, hatalar tekerrür ediyor. Her ilçemizde suyun nerden gelip gittiği belli. Suyun geçiş güzergahına yönelik tedbir alınsın. Suyun akışına engel olmayalım ve istimlak varsa yapalım. Irmak yataklarının temizlenmesi için talimat verdim” dedi.

Kuraklık kapıya dayandı

Başkan Güler, “Benim öngörüme göre kuraklık yaşanacak gibi görünüyor. Bu nedenle birer tabii gölet olma özelliği olan ırmak yatakları genişletilmeli. Pandemiden sonra da büyük bir nüfus ilimizde kalacak gibi görünüyor. Bu nedenle içme suyu noktasında gerekli eksikler tamamlanmalı. OSKİ yeni içme suyu kuyuları açacak. 40 kadar su kuyusu açmak istiyoruz. Artan nüfusun içme suyu ihtiyacını da böylelikle sağlamış oluruz” diye konuştu.

Yeni alanlar yaratılacak

Hayata geçirilecek çalışmalarla Ordu’nun kendi kendine yetmesi gerektiğini belirten Başkan Güler, şöyle devam etti;

“19 ilçede KİPTAŞ usulü yeni yerleşim yerleri oluşturmak istiyoruz. Yeni yerleşim yerlerine yeni bina modelleri oluşturalım. Yeni dönemde ekonomideki daralmanın önüne de geçmek için kentsel dönüşümle yeni alanlar oluşturarak yeni meslek gruplarıyla yeni istihdam alanları oluşturmayı düşünüyoruz. TANSAŞ türü işletmelerle kendi kendine yeten bir il olmak zorundayız” Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!