HASTANE İHALESİ 24 ARALIK’TA

HASTANE İHALESİ 24 ARALIK’TA
HASTANE İHALESİ 24 ARALIK’TA Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

         

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmenin ardından, Ordu Şehir Hastanesi’nin ihalesinin 24 Aralık 2020 tarihinde yapılacağını açıkladı.

Milletvekili Ergün Taşçı yaptığı açıklamada, “Ordumuzda sağlık hizmetlerinin ana merkezi olacak 900 yataklı şehir hastanemizin yapım ihalesini 24.12.2020 tarihinde gerçekleştiriyoruz. Şehir hastanemizin Ordumuza hayırlı olmasını diliyor, ilimizden desteğini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum“ dedi.

Gündoğdu; “280 dönüme yapılacak“

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu da ihale süreci hakkında şu bilgileri verdi;

“Ordu’muzdaki sağlık hizmetlerini daha üst boyuta taşıyacak ve hemşehrilerimizin taleplerine en iyi şekilde cevap verecek olan Ordu Şehir Hastanemizin ihale tarihi, 24 ve 25  Aralık olarak açıklandı. 274 bin metrekarelik alana 900 yataklı olarak inşa edilecek olan hastanemiz Ordulu hemşehrilerimize hayırlı olsun. İlimizden Desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum.”

“Yanlıştan dönüldü“

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel de, hastanenin kamu kaynakları ile yapılacağını açıkladı. Adıgüzel, “Yerinin belirlenmesinde katkı ve öneride bulunduğumuz Ordu Şehir Hastanesinin ihale tarihi 24.12.2020 olarak açıklandı. Bu hastanenin, sıkça eleştirdiğimiz daha önceki şehir hastanesi modellerinde olduğu gibi yap-işlet-devret modeli ile değil, tamamen kamu kaynakları ile yapılacak olması da iktidarın bir yanlıştan dönmesidir. Bugüne kadar olduğu gibi ihale, yapım ve işletim süreçlerini de kamu ve halk yararı adına takip etmeye devam edeceğiz.“ dedi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 yaş üstü aşılanıyor!
90 yaş üstü aşılanıyor!
CKD’den “Su Bilinci Kampanyası”
CKD’den “Su Bilinci Kampanyası”