Advert

HAMİL-İ KART YAKİNİMDİR

HAMİL-İ KART YAKİNİMDİR
HAMİL-İ KART YAKİNİMDİR Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

CHP Genel Başkan yardımcısı Seyit Torun’un Ordu’da yüzlerce partili genç iş beklerken, zaten iş sahibi olan bazı AK Partilileri CHP’li belediyelere yerleştirmesi partide deprem etkisi yarattı.

AK Parti tarafından Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Huzurevi Müdürlüğü gibi görevlere atanan, Enver Yılmaz’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde daire başkanı yapılan Taşkın Yurdakul’un CHP’li İstanbul Avcılar Belediyesi’nde, Ulubey Belediyesi’nde Fen İşleri Müdürü olarak çalışan yine AK Partili Mustafa Varol’un da Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde işe alınmalarına CHP cephesinde tepkiler sürerken, bu isimlere CHP Genel Başkan yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun’un referans olduğu da kesinleşti.

Torun: “İnsanlık yaptım”

Geçen hafta Ordu’ya gelen ve bu konulara açıklık getirmek için ilçe başkanları ile parti binasında bir araya gelen Milletvekili Seyit Torun’un Taşkın Yurdakul ve Mustafa Varol’un işe alınmalarına referans olduğunu doğruladığı öğrenildi.

Torun’un, Mustafa Varol için “kendisi benim de memurumdu. Anne ve babası geldi rica etti, ben de yaptım”, Taşkın Yurdakul için de, “mağdur olan insanların mağduriyetini giderdim” dediği bildirildi.

Bu arada sosyal medyada da CHP Genel Başkanı Seyit Torun’a bu atamalar ile ilgili tepkiler devam ediyor. Özellikle CHP’liler, “seçimde bizi çalıştırıyorsunuz, işe sokarken başka partililere referans oluyorsunuz” diye Torun’u eleştiriyorlar.

Başkanları da zora soktu!

Öte yandan bu atamalarla ilgili tepkiler Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’yi de zor durumda bıraktı. Başkanların, bu kişileri tanımadıklarını, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un referansı olduğu için işe aldıklarını söylediği de kaydedildi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV