Advert

"GÜLYALI İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, geride kalan 18 aylık süreçte gerçekleşen çalışmaları değerlendirerek, "Hemşehrilerimiz müsterih olsun, onlar için canla başla çalışan bir belediye var. Gülyalı Belediyesi’nin tüm imkânları Gülyalı’nın sorunlarının çözümü için vatandaşlarımızın hizmetinde." dedi.

18 ayda 10 km.lik beton yolu halkın hizmetine sunduklarını belirten Başkan Tepe, ulaşımla ilgili sorunları kalıcı bir şekilde ortadan kaldırdıklarını söyledi.

2019 yılı içerisinde 5.9 km, 2020 yılının ilk 9 ayı içerisinde de 4.1 km yolda betonlama çalışması gerçekleştirdiklerine değinen Tepe, "Toplamda 10 km beton yol Gülyalı Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla ve kredi kullanmadan vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu." dedi.

"Birlikte Ordu'yuz"

Gülyalı Belediyesi’nin çalışmalarının yanı sıra Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin da ulaşımla ilgili önemli yatırımlar gerçekleştirdiğine değinen Başkan Tepe, sözlerine şöyle devam etti; " Kestane-Ambarcılı grup yolu ilçemizin en uzun güzergâha sahip ulaşım ağını oluşturuyor. Bu sorunlu güzergâhta 8,5 km’lik sıcak asfalt çalışmasına başlandı. 2020 yılı içerisinde Turnasuyu Mahallemizin Garkın mevkiinde sıcak asfalt çalışmaları gerçekleştirildi. OSKİ marifetiyle Gülyalı’nın en büyük içme suyu problemi ortadan kaldırılıyor. Kestane-Ambarcılı-Mustafalı-Ayrılık hattında hummalı bir çalışma var. Önümüzdeki yıl bu bölgede içme suyu problemi ortadan kalkmış olacak. Kanopark’la ilgili çalışmalar da devam ediyor. Doğalgaz konusunda Turnasuyu Mahallemizin karayolunun üst bölgesine bu yıl içerisinde gaz ulaştırmayı hedefliyoruz. Valimiz Tuncay Sonel ve Ordu Büyükşehir Belediye BaşkanıDr. Mehmet Hilmi Güler’le uyum içerisinde, Birlikte Ordu’yuz sloganıyla Gülyalı’ya hizmet ediyoruz "

"Halkın yanında olduk"

Pandemi sürecinde örnek uygulamalar gerçekleştirdiklerine de değinen Tepe, "Gülyalı Belediyesi olarak pandemi sürecinde ortaya koyduğumuz uygulamalarla örnek çalışmalar gerçekleştirdik. Küçük esnafa olan borçlarımızın tamamını kapattık. Belediyemizin kiracısı konumundaki esnaflarımızın kiralarını öteledik. Dolmuş ve taksici esnafımıza yakıt desteğinde bulunduk. Sağlık çalışanlarımızın konaklaması için belediyemizin üst katını misafirhaneye çevirdik. Balıkçılarımıza gıda desteğinde bulunduk. Bu zor süreçte halkımızın yanında olduk." diye konuştu.

Vatandaşları sosyal belediyecilik hizmetleriyle buluşturduklarını aktaran Tepe, Tekerlekli sandalye ve elektrikli hasta yatakları dağıtımı gerçekleştirdiklerini, Gelinlik ve nişan kıyafetlerini tamamen ücretsiz bir şekilde hediye ettiklerini ve nikah işlemlerinden de ücret almadıklarını dile getirdi.

Son olarak kütüphane konusuna değinen Tepe; "Kütüphanemizi eski belediye hizmet binamıza taşıyarak bu olumsuzluğu gidermek istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV