GÜLE GÜLE CEMİL HOCA

GÜLE GÜLE CEMİL HOCA
GÜLE GÜLE CEMİL HOCA Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Cemil Yapar son yolculuğuna uğurlandı.

ODÜ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Cemil Yapar, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.

Prof. Dr. Cemil Yapar için önce büyük emek verdiği fakülte önünde tören düzenlendi. Fen Edebiyat Fakültesi önünde gerçekleştirilen törene Demokrat Parti Ordu Milletvekilli Cemal Enginyurt ve CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Niyazi Taşçı ve Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Fakülte Dekanları, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri, Genel Sekreter V. Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Sami Güler ile akademik ve idari personel katıldı.

Rektör Akdoğan, burada yaptığı konuşmada; "Üniversitemizin örnek şahsiyetlerinden olan Prof. Dr. Cemil Yapar hocamız da tecrübesiyle, olgunluğuyla, bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlılığıyla örnek bir şahsiyetti. Ne mutlu ki arkasında kendisini hayırla yad edecek öğrenciler ve dostlar bıraktı. Allah-u Teala kendisine rahmet yakınlarına sabrı cemil ihsan eylesin.” dedi.

Cemil Yapar, buradaki törenin ardından Ulu Camii'ne götürüldü. Kılınan cenaze namazının ardından Hatipli Mahallesi'nde bulunan aile kabristanlığında toprağa verildi.

Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Son dakika transferi!
Son dakika transferi!