Advert

GÖZLER HAMSİYE ÇEVRİLDİ

GÖZLER HAMSİYE ÇEVRİLDİ
GÖZLER HAMSİYE ÇEVRİLDİ Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'da son yılların en bol palamut sezonu yaşanıyor. Balıkçılar, 2 ay boyunca kazancının çoğunu palamuttan sağlarken, şimdi de ağlarını hamsi için ayarlamaya başladı.

Ordulu balıkçılar, bu sezon Karadeniz’de yaşanan palamut bolluğunun ardından hamsi bolluğunun yaşanmasını bekliyorlar.

Bu sezon bol Palamut avladıkları için mutlu olduklarını belirten balıkçılar, Kasım ayı itibariyle de hamsinin bollaşacağına inanıyorlar.

"Geçen yıl ki kadar hamsi olmaz"

Palamudun balıkçıların yüzünü güldürdüğünü aktaran Gülyalı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Birol Koçak; "Palamut sezonu ilk başlarda biraz zayıf geçti. Ama sonradan palamut bollaştı. Balıkçılarımız güzel balık avladı. Palamut bu yıl balıkçıların yüzünü güldürdü. Palamut avı hala devam ediyor. Ancak zamanla azalacak. Şuana kadar balıkçılarımız hep Palamut avı için ağını denize attı. Ama Kasım ayı itibariyle hamsi avı başlayacaktır. Şuan az da olsa hamsi avlanıyor. Geçen yıl ki kadar hamsi beklemiyoruz. Ama deniz suyunun soğumasıyla ağlar hamsi dolacaktır."

Balıkçı tezgahlarında palamudun tanesi 15 lira, hamsi 20 lira, mezgit 20 lira, çupra 35 lira, levrek 40 liradan satılıyor.

Balık tezgahlarının önünü boş bırakmayan vatandaşlar ise balık almanın et ve tavuğa oranla daha hesaplı olduğunu söylediler.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatsa galibiyete alıştı!
Fatsa galibiyete alıştı!
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ