Advert

GÖLKÖY'DE MEYVE AĞAÇLARI ÇİÇEK AÇTI!

GÖLKÖY'DE MEYVE AĞAÇLARI ÇİÇEK AÇTI!
GÖLKÖY'DE MEYVE AĞAÇLARI ÇİÇEK AÇTI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Kış ayı için gün saydığımız bu dönemde Ordu'nun Gölköy ilçesinde sıcaklıklarına artmasıyla armut ve erik ağaçları çiçek açtı.

Havaların ılıman geçmesi sebebiyle sıcaklığın 23 derecenin üzerine çıktığı Gölköy İlçesi Akçalı Mahallesinde, armut ve erik ağacı çiçek açınca seyirlik görüntüler ortaya çıktı.

"Erken meyve verir"

Armut ağaçlarında çiçeklerin bol olmasına sevinen bahçe sahibi Hüseyin Duran, "Armut ağaçlarının bugünlerde çiçek açması normal. Önümüzdeki günlerde hava sıcaklığı bu şekilde devam ederse Armut erken meyve verir. Bundan sonra soğuk ve don olma ihtimalini düşünerek tedbirli olmalıyız. Armut ağaçları bu yıl havalarında ılıman gitmesi sebebiyle çiçekleri açarak gelinliğe büründü. Çiftçilerin çiçek gözlerini korumaları ve armut hastalığına karşı ilaçlama yapması gerekiyor. Erik ağacı da Ekim ayında çiçek açtı." dedi.

İlk önce ağacının çiçek açmasına şahit olan Hüseyin Duran, bunu normal karşılaşırken, bir kaç gün sonra çiçek açan ağacı mahallede görenler ise şaşıp kaldı. Duran, "Bazı kişilere söylediğimde inanmadılar. Ama görüyorsunuz erik ve armut ağacımız çiçek açtı." diye konuştu.

Ordu Hayat/Ali Yazan

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV