Advert

Gerçek üretici desteklenmeli!

Gerçek üretici desteklenmeli!
Gerçek üretici desteklenmeli! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, teşvik ve destek verirken, arazisine hizmet eden üretici ile hizmet etmeyen üreticinin ayrılması gerektiğini söyledi.

Fındık üreticilerinin desteklenmesi noktasında, Devletin elinden gelen çabayı gösterdiğine inandığını, ancak bu desteklerin araziye yansımadığını kaydeden Bayraktar, “lakin yardımların hedefine ulaşmasında yöntemsel sıkıntılar var. Bu sıkıntıların verimlilik ve sürekliliği olumsuz etkilediğini düşünüyorum” dedi. Tüm yıl boyunca bahçesine hizmet eden üretici ile yılda 10 gün bahçesine uğrayan üreticinin aldığı destek miktarlarının aynı olduğunu dile getiren Bayraktar, bunun doğru olmadığını, verimliliği ve sürekliliği artırmaya yönelik çalışmalarını sürdüren üreticilere teşvik edici yardımların artırılması gerektiğini vurguladı.

Markalaşma desteklenmeli!

Yurtdışı kaynaklı bir firmanın fındığın fiyatlandırılmasında etkili olmasının ana sebebinin fındığı nihai ürün haline getirip markalaşma noktasında dünyada etkili bir konumda yer alması olduğunu belirten Bayraktar, devletin bundan sonraki süreçte markalaşmayı desteklemesi gerektiğini ifade etti.

“Tekel yıkılmalı!”

Fındık piyasasında oluşan tekelin artık yıkılması gerektiğini dile getiren Bayraktar, “Devletimiz tüm organları ile bu noktada çalışmalarını hızlandırmalıdır” dedi.

Nihai mamul üretimi ve markalaşma noktasında Fiskobirlik’in doğru adres olduğuna değinen Başkan Bayraktar, bu nedenle Fiskobirlik’in, hem üreticiler hem devlet tarafından desteklenmesi gerektiğini dile getirdi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI