Advert

GERÇEK DOST…

GERÇEK DOST…
GERÇEK DOST… Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Akio Mıyajıma, Polonya’ya Büyükelçi olarak atanmasının ardından Ünye Türk-Japon Dostluğu ve Ertuğrul Firkateyni Şehitler Anıtı'na veda ziyareti ve kısa bir süre önce oğlunu kaybeden Ünye Türk-Japon Dostluğu Derneği Başkanı Sait Kapicioğlu’na taziye ziyaretinde bulundu.

Büyükelçiye eşlik eden Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Türk-Japon dostluğuna büyük önem veriyoruz. Bizde de taziye ziyaretleri son derece önemlidir. Türk-Japon Dostluğu’nu Ünye’deki en büyük savunucularından ve temsilcilerinden birisi olan Sait Kapicioğlu hocamızın bu acısını paylaşmanız bizi son derece memnun etti. İnşallah önümüzdeki dönemde de bu tür sıcak ziyaretlerle Türk-Japon Dostluğu daha iyi seviyelere gelir. Sayın Büyükelçiyi Ünye’de ağırlamaktan büyük şeref duydum. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum.” Dedi.

Büyükelçi Miyajima, daha önce iki kez ziyaret ettiği Ünye Türk-Japon Dostluğu ve Ertuğrul Firkateyni Şehitler Anıtı'nın bulunduğu alana, iki ülke arasındaki dostluğu vurgu yapmak amacıyla zeytin fidanı dikti, Ünye’yi hiç bir zaman unhutmayacaını söyledi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV