GENÇLER POLİSLİĞE HAZIRLANIYOR

GENÇLER POLİSLİĞE HAZIRLANIYOR
GENÇLER POLİSLİĞE HAZIRLANIYOR Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Pandemi nedeniyle Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) sınavlarına hazırlanmada sıkıntı yaşayan gençlerin isteği üzerine Vali Tuncay Sonel’in girişimleriyle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan POMEM Kursları genişletildi.

Daha önce Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde açılan POMEM Kurslarından sonra Gölköy, Gürgentepe, Korgan, Kumru ve Aybastı’da da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı spor tesislerinde POMEM Kursları açıldı.

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) hazırlık kurslarının 20 kişilik gruplar halinde  pandemi kurallarına uyularak, maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirildiğini, genç polis adaylarına üzerinde ay yıldızlı al bayrağın rengini taşıyan tişörtleri de hediye olarak verdiklerini  belirten Vali Tuncay Sonel, ”27. Dönem Polis Akademisi  (POMEM) sınavlarına girecek gençlerimizin salon ve çalışma ortamı isteklerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Gençlerimizin isteğinin yerine getirilmesinde bizlere yardımcı olan Gençlik ve Spor İl Müdürümüze ve teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Gençlerimize de girecekleri POMEM sınavlarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum" dedi.

Polis adayı gençler, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde görev yapan Spor Uzmanları ve  Antrenörler ile Milli Eğitim Müdürlüğü Beden Eğitimi Öğretmenlerinin gözetiminde koşu, açma-germe hareketleri, İnterval ve tempo antrenmanları, sınav ve mekik egzersizleri ile diril, koordinasyon kuvvet ve dayanıklılık çalışmaları ile oluşturulan parkurlarda, pandemi şartlarına uygun şekilde kurslara hazırlanıyorlar. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİNİK YÜZÜCÜDEN 5 MADALYALI BAŞLANGIÇ!
MİNİK YÜZÜCÜDEN 5 MADALYALI BAŞLANGIÇ!
52 ORDUSPOR İLE FATSA YENİŞEMEDİ
52 ORDUSPOR İLE FATSA YENİŞEMEDİ