Advert

“GELECEĞİN ALTINORDU’SUNU İNŞA EDİYORUZ”

“GELECEĞİN ALTINORDU’SUNU İNŞA EDİYORUZ”
“GELECEĞİN ALTINORDU’SUNU İNŞA EDİYORUZ” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, şehrin her noktasına geleceğimiz olan çocuklara konforlu, modern ve yaşanılabilir bir Altınordu bırakmak için dokunduklarını söyledi.

Geleceğin Altınordu’su hedefi ile çalışmalarına ara vermeden devam eden Altınordu Belediyesi, yoğun temposunu sürdürüyor. Altınordu Belediyesi, ilçenin altyapı kaynaklı kronik sorunlarını kökünden çözmek amacı ile başlattığı çalışmaları taçlandıracak yatırım programına start verdi.

1 ayda 20 milyonluk ihale

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in talimatlarıyla hayata geçen uygulama ile tüm ihaleleri canlı yayında kamuoyu önünde rekabet ortamında şeffaf bir şekilde yapan Altınordu Belediyesi 20 milyon liralık altyapı, üstyapı ve yol yapımını içeren yatırım programının ihale sürecini tamamladı. İhale kapsamında baskı beton kaldırım, asfalt yol yapımı ve yağmur suyu hatlarını sil baştan yenileyecek altyapı ve üstyapı işleri program dahilinde önümüzdeki günlerde başlayacak.

Gerçekleştirilecek altyapı ve üstyapı yatırımlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, yılların kronikleşen sorunlarını kalıcı olarak çözmek üzere çalıştıklarını ifade ederek ihalelerin de canlı yayınla şeffaf biçimde yapıldığını kaydetti.

Tasarrufla büyüyen bütçe

Altyapısı ve üstyapısı ile Altınordu’lulara yakışır bir şehir hedefiyle geleceğin Altınordu'sunu planladıklarını ifade eden Başkan Tören, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren asla popülist davranmayacağız günü değil geleceği kurtaracak yatırımlar yapacağız ve milletimizin bize emanet ettiği kamu kaynaklarını yerli yerinde kullanacağız demiştik, bu duruşumuzdan hiç taviz vermedik. Uyguladığımız sıkı mali disiplin ve tasarruf politikalarıyla önce Belediyemizin bozulmuş ve kendini döndüremez duruma gelmiş mali tablosunu düzelttik. Belediyemizin piyasaya karşı sorumluluklarının tamamını yerine getirerek tek 1 kuruş borçlanmadan yatırımlarımıza da devam ederek her yıl açık veren bütçemizi artıya geçirdik. Tasarruf politikalarımızdan sonra güçlenen ekonomi bütçemizi şehrimize yatırıma hemşehrilerimize hizmete dönüştürüyoruz” dedi.

“Altın döneme hazırlık”

Başkan Tören değerlendirmesinde, yapılacak önemli yatırımlar ile ilçe için güzel bir gelecek hazırladıklarını vurgulayarak, “Asla yorulmadan, yılmadan ve umutsuzluğa kapılmadan atacağımız her adımda hemşehrilerimiz ile birlik, beraberlik içinde ve omuz omuza olacağız. Geleceğimiz olan çocuklarımıza konforlu modern ve yaşanılabilir bir Altınordu bırakacağız” diye konuştu. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV