Advert

Fındığa yeni müşteri

Fındığa yeni müşteri
Fındığa yeni müşteri Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Tarım Kredi Kooperatifi de fındığın değerini anladı

 

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliği,  Samsun ve Ordu illerinde faaliyet gösteren 25 kooperatif aracılığıyla ay sonunda fındık alımlarına başlıyor.

Tarım Kredi Samsun Bölge Birliğinde ilk defa gerçekleşecek fındık alımı nedeniyle üreticilerin oldukça memnun olduğu ifade ediliyor. 

Randevu ile alınacak

Fındık alımında Terme, Akçatepe ve Fatsa Tarım Kredi Kooperatifi ile Çatalpınar hizmet bürosu alım merkezi olarak hizmet verecek. Randevu sistemiyle yapılacak fındık alımı 31 Ağustos 2020 tarihi itibariyle başlayacak olup, ürününü alım merkezine getiren üreticilere 100 TL/ton nakliye desteği de ayrıca ödenecek.

İster peşin, ister borca karşılık

Fındık alımıyla ilgili açıklamalarda bulunan Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Erol Apaydın; “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak üreticilerimiz ile birlikteliğimiz hasat sonrası da devam etmektedir. Piyasanın, çiftçilerimizin lehine regüle edilerek, ürettikleri ürünlerin değerinde satılması kurum olarak başlıca kuruluş amaçlarımızdandır. Fındık alımıyla daha önce ürün alımı yapmadığımız Ordu ilinde de bu faaliyetimizi başlatmış ve bu sayede bölge birliğimiz faaliyet alanındaki 4 ilde de ortak ürünlerinin alımını gerçekleştirmiş olacağız. Alım noktalarımızdaki hazırlıklarımızı tamamlayarak 31 Ağustos’ta peşin veya borca karşılık olarak alımlara başlıyoruz. Randımana göre yapacağımız fındık alımımda üreticilerimize ayrıca nakliye desteği de ödeyeceğiz. Tüm üreticilerimize hayırlı olsun. Bereketli bir sezon diliyorum.” Dedi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI