EYMÜRLÜLER, TAŞ OCAĞINA KARŞI!

EYMÜRLÜLER, TAŞ OCAĞINA KARŞI!
EYMÜRLÜLER, TAŞ OCAĞINA KARŞI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Ulubey ilçesi Eymür Mahalle halkı, Altınordu Belediyesi’nin taş ocağı projesinin ÇED süresinde itiraz hakkını kullanarak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne 701 imzalı dilekçelerini verdiler.

 

Altınordu Belediyesi tarafından 63 yıllık bir proje olarak planlanan taş ocağının(bazalt ocağı ve konkasör tesisi) mahallerinin su kaynaklarını yok edeceğini belirten Muhtar Ferhat Pala, “ Taş ocağı yapılmak istenen yerdeki su kaynaklarındantoplam 210 hane yararlanıyor.” diyerek taş ocağının mahallerini yaşanmaz hale getirileceğini söyledi.

"63 yıl sürecekmiş"

İtiraz gerekçeleri hakkında konuşan Muhtar Ferhat Pala, “ÇED dosyasında taş ocağının 63 yıl devam edeceğini yazıyor. Yani mahallemizden göç etmek zorunda bırakacaklar bizi. Böyle bir projeyi yapmak değil, düşünmek bile akla mantığa sığmıyor.” diyerek karşı olmalarının gerekçelerini sıraladı:

"Taş ocağının yapılacağı yerin çok yakınında 12 ev var. Ruhsat alanında halen kullanılmakta olan 8 adet su gözü bulunmaktadır. Bu su gözleri halen faal bir şekilde 210 haneye içme suyu olarak hizmet vermektedir. Bu içme suyu gözlerinin bir kısmı terfili olarak yaklaşık 85 haneye ve cazibeli olarak 125 haneye hitap etmektedir. Tüm bu su gözlerinin tamamen mevcut ruhsatlı alınan ocağın altında bulunmaktadır. Malzemeyi taşıma güzergahı tamamen mahallenin ortası ve evlerin kenarından geçmektedir. Ayrıca mahallenin sokak arası yolları bu tonajda yük taşıyan araçları kaldıramayacak durumdadır. Malzemeyi taşıma güzergahı tamamen mahallenin ortası ve evlerin kenarından geçmektedir. Ayrıca mahallenin sokak arası yolları bu tonajda yük taşıyan araçları kaldıramayacak durumdadır. Ruhsat alanının etrafı vatandaşların tapulu arazisidir. Fındık, bu bahçelerinde düzgün bir arazi yapısı heyelan sebebiyle bulunmamaktadır.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haşereyle topyekün mücadele
Haşereyle topyekün mücadele
"SEYYANEN ZAM İSTİYORUZ"