Advert

EVDE ZATÜRRE AŞISI!

EVDE ZATÜRRE AŞISI!
EVDE ZATÜRRE AŞISI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmeti Ekipleri tarafından evde sağlık hizmeti alan hastalara Pnömokok (Zatürre) aşısı uygulanmaya başlandı.

Evde Sağlık Hizmetinin basit bir anlatımla, hasta ile sağlık çalışanını ev şartlarında buluşturan bir hizmet olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu; "Evde sağlık hizmetinin amacı; yatağa bağımlı veya hareket kısıtlığı olan ve ağır-kronik hastalığı olan hastaların tedavisine evde devam edebilmesi için gereken tedavi desteğini ikamet adresinde sağlamak ve yaşlıların kendi evlerinde ya da çevrelerinde bağımsız olarak yaşayabilmelerini sağlayarak yaşam kalitesini artırmaktır.” dedi.


444 38 33 Ulusal çağrı merkezi aracılığı ile Evde sağlık hizmetlerine başvuru yapmış olan hastalara 24 saat içerisinde ikametlerinde evde sağlık hizmetleri ekipleri tarafından ziyaret edildiğini belirten Kasapoğlu ziyaret edilen hastaları Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre değerlendirdiklerini ve bu değerlendirme sonucuna göre hastanın Evde Sağlık Hizmeti alıp almayacağına karar verildiğini söyledi.
Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanan 65 yaş üstü ve risk grubunda bulunan hastalara son günlerde kamuoyu gündeminde yer edinen aşılardan olan zatürre aşısının da  evde sağlık hizmetleri kapsamında uygulandığını aktaran Kasapoğlu, “bugüne kadar Ordu İli genelindeki evde sağlık hastalarımız değerlendirilerek, sağlık açısından aşı olmasında sakınca görülmeyen 65 kişiye zatürre aşısı uygulanmıştır.” dedi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV