Advert

ESNAF YENİ PAKET İSTİYOR

ESNAF YENİ PAKET İSTİYOR
ESNAF YENİ PAKET İSTİYOR Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek, pandemi döneminden dolayı esnafın sıkıntısının hala devam ettiğini belirterek, oyunlara izin verilmemesinden dolayı kahvehanecileri, okulların geç açılacak olmasından dolayı da servisçi esnafı ile kantincilerin mağdur olduğunu söyledi.

Esnafların bu dönemde para kazanamadığını aktaran Akyürek, yeni destek paketlerinin açıklanıp esnafa maddi destekler verilmesi gerektiğini altını çizdi.

“Esnaf para kazanamıyor”

Esnafın sıkıntılarının katlanarak devam ettiğine değinen Akyürek; “Koronavirüs salgınından ötürü esnaflarımızın sıkıntıları sürüyor. Bu süre zarfında taleplerimizi gerekli yerlere ilettik. Özellikle kahvehaneciler oyunlara izin verilmemesinden dolayı çok mağdur durumda. Yine okulların geç açılması ya da farklı bir karar alınması durumunda da servisçi esnafı ve kantinciler mağdur olacaklar. Zaten okulların şuan geç açılacak olmasından dolayı da bu esnaflarımızın zararları var. Bu dönemde maalesef para kazanamıyorlar.” dedi.

“Maddi destek ve faizsiz kredi verilmeli”

Esnafları için yeni destek paketlerinin hazırlanması gerektiğini aktaran Akyürek, şunları söyledi; “Maddi destekler verilmesi lazım. Yoksa esnafımızın ayakta durması zor. Esnafımıza faizsiz kredi verilmeli. Bu verilen krediler de bir yıl ertelemeli ve uzun vadeli olarak geri alınmalı. Ayrıca SGK ve Bağ-Kur ödemelerinin de uzun vadeli ertelenmesi lazım. İkinci dalga riskinin de olduğu söyleniyor. Böyle bir durumda küçük esnafımız daha zor durumda kalabilir. Bu yüzden bir an önce esnaflarımıza maddi destek ve faizsiz kredi imkanı sağlanmasını talep ediyoruz.”

“Sicil affı istedik”

‘Esnaflarımız koronavirüs sürecindeki bunalımı henüz atlatamadı’ diyen Başkan Erdoğan Akyürek, sözlerini şöyle tamamladı; “Esas sıkıntılı olan esnaf zaten sıkıntıyı atlatamadı. Sicil affı sorunundan dolayı kredi alamayan çok sayıda esnafımız var. Yeniden bir sicil affı istedik. Kuralsız ve teferruatlı bir şekilde sicil affı olması lazım. Bankaların inisiyatifine bırakılmamalı. Esnafımız kredisini rahatlıkla alabilmeli.”

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!