"ESKİ OTOGAR YEŞİL ALAN OLSUN"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin eski otogar alanı ile ilgili neler planladığını sorguladı ve bu alanın Ordu halkı için yeşil alana dönüştürülmesini istedi.

Eski Ordu Otogarında herkesin bir hikayesi olduğunu aktaran Adıgüzel, "Gürgentepe dışına, Ordu dışına ilk 12 yaşında buradan çıktım. Burayı 3-5 kişiye değil tüm Ordu'ya kazandırmak lazım, burada tüm Ordu'nun hakkı var. Burasını Ordu için çok güzel bir isim ile beraber bir yeşil alana çevirebiliriz." dedi.

"Şehir parkımız yok"

Eski Otogarın olduğu yerin park ve yeşil alan olması gerektiğini savunan Adıgüzel,  şunları söyledi;

"Dünyada her modern şehir parklarıyla anılır.  Mesela Londra Hyde Park, New York Central Park,  İstanbul Gülhane Parkı, Ankara Gençlik Parkı. Ordu'da ne var? Bir Ayışığı vardı. Oraya da betonu gömdüler. Şehir parkımız yok. Parklar bir şehrin hem kalbidir, hem akciğeri. Yoğun çalışma hayatında  burası büyükşehir ise insanların çocukları ile nefes alabilecekleri yeşil alan yok yani,  uzaklara gitmesi gerekiyor. Şehrin silüetine dokunuyor, çevreye aykırı diye bir diğer yapıyı yıkarken, burada aksini yapıp beton atmaya kalkarsanız bu millet sizi hayırla anmaz, iyi de konuşmaz. Eğer demokrasi varsa, insanların tercihleri de dikkate alınacaksa, bir kamuoyu yoklaması yapacaksın, bak insanların %90 ı ne diyor. Millete karşı durmayın. 3-5 yöneticinin cebi kabarsın diye değil, buraya gelen herkesin yüreği duyguları kabarsın diye iş yapalım."

"3 milyon lirayı nereye harcadın?"

'Büyükşehir son zamanlarda çok doğru işler yapmıyor' diyen Adıgüzel, sözlerine şöyle devam etti; "İnşallah burada doğru adına bir başlangıç yapar. Sayıştay raporlarında bile var. Diyor ki, Ordu Büyükşehir Belediyesi aynı işi ihaleden kaçırmak için 4-5 parçaya bölerek 21-B ile doğrudan ihalesiz istediği aynı şirkete vermiş, usulsüzlük yapmış. Bu şekilde şadırvanın oraya 3 milyon lirayı nereye harcadın, Tahıl Pazarına 6 milyona ne yaptın.  Dolayısıyla bunları biz takip ediyoruz.

"Milletin sesine kulak verin"

Burayı da takip ediyoruz, gelen kötü kokuları da.. Burada rantiye ve şantiyeye geçit yok. Aklınızdan bile geçmesin. Milletin sesine kulak verin. Burayı yeşil alan yapın, o zamana kadar da köy ve ilçe minibüsleri için durak olarak kullanın, boş duruyor. Pandemi dönemi için de uygun olur. Ordu beni belediye başkanı seçseydi ben böyle yapardım. Bunların niyetini de yakında göreceğiz. Haa.. Ben dedim diye yapmak işinize gelmez ise, tersini söyleyeyim. Benim dediğimi yapmış olmayın. O zaman şöyle diyeyim de tersini yapın. Eski terminal alanı yeşil alan olmasın, bina yapın, beton dökün, yeşil alan yapma sakın Hilmi bey, bozulurum, hesabını sorarım, sakın ha."

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"MAAŞLAR AÇLIK SINIRININ ALTINDA"
FATSA'DAN AYRILDI, YOZGAT'A GİTTİ
FATSA'DAN AYRILDI, YOZGAT'A GİTTİ