Advert

ES RÜZGAR, ES... ENERJİ İÇİN ES...

ES RÜZGAR, ES... ENERJİ İÇİN ES...
ES RÜZGAR, ES... ENERJİ İÇİN ES... Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı  Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun yakında enerji ile de anılan bir şehir olacağını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev yaptığı dönemde Türkiye’nin enerji geleceğinin planlamasını yaptığını ve bir vizyon belirlediğini hatırlatan Başkan Güler, “Bu planlamalarımız arasında, enerjide dışa bağımlılığı azaltmak amacıyla yenilenebilir enerji kaynakları alanında rüzgar enerji santrallerinin kurulması da bulunuyordu. Bugün gelinen noktada rüzgâr enerji santralleri, ülkemizin elektrik ihtiyacının yaklaşık %10’unu karşılıyor” dedi.

Ordu Enerji A.Ş. işletecek

Ordu Büyükşehir Belediyesi yatırım planlamaları arasında rüzgar enerji santralleri de bulunduğunu belirten Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, şu bilgileri verdi:

“Büyükşehir Belediyesi olarak destek ve öncülüğümüzde lisans alarak üretime başlayacak Ordu Enerji A.Ş firması, rüzgarı en sert esen bölgelerden biri olan Akkuş’un Argan yaylasında rüzgar enerjisi santrali (RES) kuruyor. 

65 metre, 18 ton

Bu amaçla türbinlerini getirmeye başlayan firma 65 metre uzunluğunda ve 18 ton ağırlığındaki 4MW’lı türbin kanatları Akkuş ilçesi Argan Yaylası’na taşımaya devam ediyor. Bugün başladığımız bu çalışmalar kapsamında Ordu yakın bir zamanda enerji ile anılan şehirlerden birisi olacaktır.” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV