"EN ÖNEMLİ SİLAH AŞI"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, Sağlık Bakanlığı'nın tercih ettiği covid-19 aşısının inaktive virüs aşısı olduğundan yan etkisinin yok denecek kadar az olduğunu belirterek, "Böylesine ölümcül olabilen bir hastalık için elimizdeki en önemli silah aşı yaptırmak" dedi.

Çin'in geliştirdiği covid-19 aşısının ülkemizde uygulanacağını hatırlatan Coşkun, endişe edecek bir durum olmadığını, aşının gayet güvenli olduğunu dile getirdi.

Covid-19 aşısının toplumun bağışıklık kazanması açısından oldukça önemli olduğunun altını çizen Uzm. Dr. Coşkun, "aşı toplumun bağışıklanmasında çok önemli bir role sahiptir ve hepimizin ihtiyacı olan bir bağışıklanma metodudur." dedi.

"Yan etkisi yok"

Kendisinin de covid-19 aşısı yaptıracağını aktaran Coşkun, uygulanacak aşının güvenli olduğunu söyledi.

Aşı vurulduktan sonra da kurallara uyulması gerektiğine dikkati çeken Coşkun, sözlerini şöyle tamamladı; "Devletimiz, böylesine önemli bir pandemide tüm dünyadan önce, Türkiye’de branşlarında söz sahibi kişilerden oluşan Bilim Kurulunu oluşturdu. Süreci de Bilim Kurulu rehberliğinde bence başarılı bir şekilde yönetti. Alınan tüm kararlarda bilim kurulundan bağımsız bir karar aldığı mantıken imkansız. Sağlık Bakanlığımız da bu ortak akıl istişaresi ile mevcut 5 aşıdan birini seçmiştir. Seçtiği aşı, inaktive virüs aşısı olduğundan yan etkisi yok denecek kadar az, tıpkı bizim çocukluğumuzda yaptırdığımız difteri, boğmaca, tetanoz aşıları gibi, konvansiyonel metotlarla hazırlanmış bir aşı. Güvenli bir aşı. Böylesine ölümcül olabilen bir hastalık için elimizdeki en önemli silah aşı yaptırmak. Aşı güvenli, ülkemize de geldiğine göre tabi ki herkes yaptırmalı. Şahsen ben o şansı yakaladığım gün hiç vakit kaybetmeden aşı yaptıracağım ama yine de güvenlik tedbirlerini asla gevşetmeyeceğim. Vatandaşlarıma da aşıdan sonra güvenlik tedbirlerini gevşetmemelerini tavsiye ediyorum. Ne zaman ki Sağlık Bakanlığımız artık normale dönüyoruz der, o zaman maskeyi terk ederim. Daha önce değil."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİNİK YÜZÜCÜDEN 5 MADALYALI BAŞLANGIÇ!
MİNİK YÜZÜCÜDEN 5 MADALYALI BAŞLANGIÇ!
52 ORDUSPOR İLE FATSA YENİŞEMEDİ
52 ORDUSPOR İLE FATSA YENİŞEMEDİ