Advert

"EMNİYET VE JANDARMA CAN DAMARIMIZ"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Türk Kızılay Ordu Şube Başkanı Birnur Fatma Enginyurt, kan bağışı kampanyalarında en çok ve kapsamlı bağışları emniyet ve jandarma mensuplarından aldıklarını dile getirdi.

Kan bağışında önemli detay!

 

Kan bağışlarının bir ay önceye göre daha iyi durumda olmasına karşın herkesi kan bağışına davet eden Enginyurt, özellikle kan bağışı kampanyalarından önemli bağışlar aldıklarını söyledi.

"Bağışlar daha iyi durumda"

Bağışlarda kıpırdanma olduğunu aktaran Enginyurt, "Koronavirüs salgını yüzünden kan bağışlarımız düştü. Maalesef epey bir süredir replasman yapıyoruz. Son olarak fındık hasadı başlayıp, hava sıcaklıkları da artınca kan bağışları epey bir düşmüştü. Kan bağışına ihtiyaç olunca biz bağışçılarımıza o gruptan bağışçı göndermelerini söylüyoruz. Ancak o şekilde ihtiyacı karşılayabiliyoruz. Şu ara bağışlarımız biraz daha iyi. İnsanlar, kendi yakınlarının da kan ihtiyacı olduğu için durumun farkına vardılar. Kan ihtiyacını karşılamakta sıkıntı çekmiyoruz. Şuan kan bağışlarında geçmiş aylara göre biraz daha iyi durumdayız." dedi.

"Kan bağışı kampanyalarımız sürüyor"

Kan bağışı kampanyasında emniyet ve jandarmanın günü gelmeden bağış için aradıklarını belirten Enginyurt, şunları kaydetti; "Bütün kurumlarımıza, mülki idari amirlerimize gidiyoruz. Sağ olsunlar kan bağışı konusunda kampanya düzenlememize yardımcı oluyorlar. Belediyeler, adliye, baro, diğer kurumlarda düzenlediğimiz kan bağışı kampanyalarında da önemli bağışlar alıyoruz. Emniyet ve Jandarma kan bağışı konusunda bizim can damarımız. Kan bağışlarının günü gelmeden bizi arıyorlar. Hastanede kan ihtiyacı olunca önce Emniyet ve Jandarma mensupları gidiyor. İlçelerde Kaymakamlıklarımız ve Milli Eğitim Müdürlüklerimiz önderliğinde kampanyalarımız oluyor. Kan bağışı kampanyalarımız sürüyor."

Enginyurt, sözlerini şöyle tamamladı; "Köprübaşı'ndaki bağış çadırımızda sabah 08.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında kan bağışı alıyoruz. Ayrıca tüm ilçelerde de programlar yapıyoruz. Tüm Ordu'yu kan bağışına bekliyoruz."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ