ELEKÇİ IRMAĞI ISLAH EDİLİYOR

ELEKÇİ IRMAĞI ISLAH EDİLİYOR
ELEKÇİ IRMAĞI ISLAH EDİLİYOR Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız ile görüşerek, Kumru ve Fatsa’nın iki önemli sorununa el attırdı.

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı’nın Genel Müdür Kaya Yıldız ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde, Fatsa İlçe Merkezi Elekçi Irmağı 2. Kısım İnşaatı ile Kumru Elekçi Irmağı 4. Kısım İnşaatı işlerinin ihale oluru Tarım ve Orman Bakanlığına gönderildi ve bakanlıkça onaylanmıştır.

Milletvekili Taşçı, “Bu kapsamda; Fatsa İlçe Merkezi Elekçi Irmağı 2. Kısım İnşaatı muhtevasında; çift taraflı taşkın koruma duvarı ve duvar üzeri korkuluk, 1 adet yaya köprüsü, Kumru Elekçi Irmağı 4.Kısım İnşaatı muhtevasında;  1 adet rüsubat tutucu tersip bendi, mevcut taşkın koruma duvarlarının bitiminden mansaba doğru sağ sahilde 200 metre uzunlukta betonarme taşkın koruma duvarı, geçen yıl yapımı tamamlanan tersip bendi rezervuarı çevresi için korkuluk yaptırılacaktır. Her iki iş için 2021 yılı Şubat ayı içerisinde DSİ 7. Bölge Müdürlüğü tarafından gerekli ihaleler gerçekleştirilecektir. Bu yatırımların Fatsa’mıza ve Kumru’muza hayırlı olmasını diliyorum. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen DSİ Genel Müdürümüz Kaya Yıldız’a, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Fatih Metin’e ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye teşekkür ediyorum” dedi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 yaş üstü aşılanıyor!
90 yaş üstü aşılanıyor!
CKD’den “Su Bilinci Kampanyası”
CKD’den “Su Bilinci Kampanyası”