Advert

EK ÖDEME HİKAYEYE DÖNDÜ!

EK ÖDEME HİKAYEYE DÖNDÜ!
EK ÖDEME HİKAYEYE DÖNDÜ! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, pandemi döneminin kahramanları sağlık çalışanlarının hesaplarına ek ödeme olarak 10 lira, 20 lira veya 0 TL yattığını belirterek, "ek ödeme değil tek ödeme istiyoruz" dedi.

'Sağlık çalışanlarına emeğinizin karşılığı ödenmez' demelerine rağmen yatan ek ödemelerin ortada olduğunu aktaran Zengin, "Emek ve alınterimizi yok etmek için ellerinden geleni yapanlar bunun usul ve esasları ile ilgilide çok titiz çalışarak çalışanın ekmeğini midesinden almaya devam ediyorlar." diye konuştu.

"Ek ödeme değil, tek ödeme istiyoruz"

'Bakanlığın yatırmamak için uzun bir süre direndiği bu ücretler meselenin nasıl bir vahim boyutta olduğunu bir kez daha göstermiştir' diyen Zengin, sözlerine şöyle devam etti; "Bunların yanına birde yetkilendirilmiş sendikanın çıkıp sağlık çalışanları performans yapmıyorlar, para az olsun buna itirazımız olmaz gibi söylemlerle bunları destekleyince sağlık çalışanını hali içinden çıkılmaz bir duruma dönüşmüştür. Ek ödemelerdeki adaletsizlik, hüsran ve çalışanda yarattığı hayal kırıklığına defalarca dikkat çekmemize rağmen böylesi bir durumla sağlık çalışanları tükenmişlik sendromuna mahkum edilmişlerdir. Tüm sağlık çalışanları mutsuz, kırgın ve kızgınlardır. Pandemi ile mücadelede can veren, virüse yakalanan kahramanlar bu yapılanları hak etmemişlerdir. Hala ısrarla yanlışı sürdürmek, ne yazık ki çalışana bunların bakış açısını koyan en feci durumdur. Bunun en somut göstergesi olan ek ödemeler tahammül edilecek seviyeyi çoktan aşmıştır. Böyle bir ödemenin sağlık çalışanlarının hiçbir derdine derman olmayacağı gibi çalışma barışını bozmakta, işyerlerinde huzuru kaçırmakta olduğunu herkes iyi görmektedir. Bu nedenle ısrarla maaşlara zam şeklinde bir tek ödemenin hayata geçmesini istiyoruz. Haksız adaletsiz ödeme sisteminin terk edilmesini talep ediyoruz. Ek ödeme hikayesini artık Sağlık Bakanlığı sonlandırmalı doğru düzgün bir iş yapmalıdır."

Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV