Advert

EBA destek noktaları öğrencileri bekliyor

EBA destek noktaları öğrencileri bekliyor
EBA destek noktaları öğrencileri bekliyor Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ülkemizde eş zamanlı olarak 81 ilde EBA Destek Noktalarının açılışını gerçekleştirdi. Ordu'da da 146 okul ve kurumda 191 EBA Destek Noktası, bin 507 bilgisayarla hizmete başladı.

2020-2021 eğitim öğretim yılı uzaktan eğitim kapsamında evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA'ya erişimini sağlamak amacıyla okul ve kurumlarımızda EBA Destek Noktası kuruldu.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu öğrenciler ile birlikte, Bakan Ziya Selçuk'un EBA Destek Noktalarının açılış programını Fatsa Meşebükü Ortaokulu'nda kurulan EBA Destek Noktası'ndan takip etti.

Açılış programının ardından öğrencilerle bir süre sohbet eden Vargeloğlu, öğrencilerin taleplerini dinledi. 

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu; 2020-2021 eğitim öğretim dönemi uzaktan eğitim sistemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunurken, "uzaktan eğitimler EBA ve TRT EBA TV üzerinden verilmeye devam ediyor. Uzaktan eğitime erişemeyen öğrencilerimiz için ilimiz genelinde EBA Destek Noktaları oluşturuldu. İlimizde 146 okul ve kurumda 191 EBA Destek Noktası, 1.507 bilgisayarla hizmete başlamıştır. EBA Destek Noktaları, bu süreçte büyük bir ihtiyacı karşılayarak uzaktan eğitim sürecinin ulaşılabilirliğine ciddi bir katkı sağlayacaktır." dedi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI