Advert

"E-HACİZ KALDIRILMALI"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek, e-hacizden dolayı esnafların zor durumda kaldığını ve kredi çekemediğini söyledi.

 

E-Haciz uygulaması özellikle covid-19 pandemisi süreciyle birlikte esnafın korkulu rüyası haline geldi.

Covid-19 pandemisi nedeniyle işleri ve kazancı düşen esnafın çok zor durumda olduğunu aktaran Akyürek, borçları ödeyebilmek için kredi çekmek isteyen esnafın e-haciz ile karşılaşınca hiçbir çıkış yolu bulamadığını söyledi.

"e-haciz nedeniyle kredi alamıyorlar"

Esnafın kredi çekmesinin önünde sürekli engeller oluştuğunun altını çizen Erdoğan Akyürek; "Şimdi de e-haciz var. Vergi ve SGK borçları nedeniyle e-haciz işlemi uygulanmış binlerce esnafımız var. Birçok banka da bu nedenle kredi vermiyor. Dolayısıyla esnafımız zor durumda kalıyor. Özellikle bu dönemde e-hacizin esnaflarımız için uygulamadan kaldırılması gerekiyor.  Esnafımız artık bir nefes almalı. Böyle bir dönemde e haciz ortaya çıktığı zaman esnafı araştırmadan haciz yapılıyor. Böylece esnafın kredi çekmesi de imkansız oluyor. E-haciz en azından pandemi sürecinde kaldırılmalı." dedi.

"Faizsiz kredi"

E-haciz uygulanmış esnafın borçlarını ödeyebilmesi için bankaların faizsiz kredi vermesinin önemli olduğunu belirten Akyürek; "Pandeminin ağır ekonomik yansımalarını hafifletebilmek için, e-haciz işlemleri kaldırılmalı ve faizsiz kredi desteği sağlamalı." diye konuştu.

"Yeni paketler şart"

Akyürek, sözlerini şöyle tamamladı; "e-hacizin yanı sıra esnaf yeni paketler bekliyor. Esnaflarımız pandemi sürecini zor geçirdi. Kazancı düştü, borçlarını ödeyemedi. O yüzden mutlaka yeni paketler oluşturularak esnafın rahatlatılması lazım."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ