Advert

DÜNYA YALNIZ BİZİM DEĞİL!

DÜNYA YALNIZ BİZİM DEĞİL!
DÜNYA YALNIZ BİZİM DEĞİL! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Altınordu Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nü unutmadı. Düzenlenen etkinliklerde şehrin merkezi noktalarına kurulan stantlarda vatandaşlara bilgilendirme yapılırken mama ve mama kabı dağıtımı da gerçekleştirildi.

Hayvanseverler ve sokak hayvanlarını koruma amaçlı kurulmuş olan derneklerin üyelerinin de katılımıyla düzenlenen etkinliklerde günün farkındalığına anlam katmak üzere şehrin birçok noktasında geri dönüşüm malzemeleri ile sokak hayvanları için mama verecek otomatların tanıtımı da gerçekleştirildi.

Her köşeye mamamatik

Kurulumuna başlanan geri dönüşüm malzemeleri ile mama verecek olan mamamatikler hem sıfır atık projesi kapsamında çevrenin korunmasına katkı sağlayacak hem de atıkların sokak hayvanlarına mama olarak geri dönüşümü sağlanacak.

Altınordu Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla hayvansever dernekleri üyeleri ile birlikte bir dizi farkındalık etkinliği düzenledi. Şehrin birçok noktasında kurulan stantlarda hayvan sevgisini aşılamak amacıyla çocuklar başta olmak üzere vatandaşlara hayvan figürlü maske, mama ve mama kabı dağıtımı yapıldı. Düzenlenen etkinliklere çekimleri Ordu’da devam eden Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi oyuncuları da katıldı.

Etkinlikler kapsamında ayrıca Altınordu Belediyesi tarafından şehrin birçok noktasında ‘Sokak Hayvanları İçin Mama Veren Otomat’ kurulumu gerçekleştirildi. Kurulumu yapılan otomatlarla hem sıfır atık bilincinin gelişmesi sağlanacak hem de sokak hayvanları için mama imkânı sunulacak.

“Tüm canlılar bize emanet”

Her Can Bize Emanet anlayışı ile can dostlar için birçok çalışma yaptıklarını aktaran ve 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nün önemine vurgu yapan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Her gün ekiplerimizce şehrimizin dört bir yanında can dostlarımızı beslemeye devam ediyoruz. Sınırlarımız içerisindeki tüm canlıları emanet kabul eden aynı zamanda yaşam kalitelerini artırmak için canla başla çalışan belediyemiz; ilgi, sevgi ve şefkatle sokak hayvanlarının da her daim yanındadır. Biliyoruz ki hayvan sevgisi; insandaki yardımlaşma, iyilikseverlik ve sevgi duygularını geliştirir” dedi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV